Moravskotřebovský bramborák 2011

Pavlína Jíšová.jpg

V sobotu 23. července nádvoří zámku opět ožije . Tento ročník festivalu se ponese v duchu oslav dvacetiletého působení Poutníků, jedné z nejosobitějších skupin u nás. Všichni vystupující jsou přátelé nebo bývalí spoluhráči.

16:00 Madalen (country) – štemberská skupina má mimo jiné na svém kontě i 1. místo z celostátní Porty v roce 1995.

17:00 Pavlína Jíšová a přátelé (folk-country) – tato zpěvačka patří k nejvýznamnějším osobnostem folkové a country scény.

18:00 Garcia (itská hudba) – nominace na cenu Anděl za rok 2010 v žánru World music.

19:00 Poutníci (blugreass) – Píseň Panenka zná u nás snad každý. Jedna z legend čs. bluegrassové a country scény, bývalé působiště R. Křesťana a L. Maliny (základních kamenů Druhé Trávy).

20:00 Robert Křesťan a Druhá Tráva (bluegrass) – jedna z nejlepších a také nejoriginálnějších bluegrassových kapel současnosti. Jako jedni z mála se prosadili i v USA, v domovině stylu, který hrají.

21:00 CHARLIE Mc COY (USA) – bezesporu nejvyhledávanější hráč na foukací harmoniku. V srdci country music, v americkém Nashvillu se těžko najde nějaká skupina nebo zpěvák, se kterým by nevystupoval nebo nenatočil nějakou píseň. Počet alb na kterých se podílel jde do stovek. Z legend to byly např. Elvis Presey, Johny Cash, Simon and Garfunkel, Bob Dylan, Roy Orbison, Ringo Star, Kris Kristofferson a další.

21:30 Docuku (folkbeat) – šestičlenná kapela z Valašského Meziříčí, kombinující folk a melodický rock.

Vytvořeno 12.7.2011 11:49:28 | přečteno 424x | ernest