Moravskotřebovští předávají své zkušenosti v Rusku

Manažer ekonomického rozvoje města Moravská Třebová Miroslav Netolický se až do pátku 20. února účastní speciálního semináře, organizovaného ruským městem Kaliningrad na téma budování klientských center v postsovětském prostoru.

„Město Kaliningrad chystá ambiciózní projekt na vybudování klientského centra, které by mělo usnadnit dostupnost veřejných služeb jeho občanům,“ vysvětluje přímo z Kaliningradu Miroslav Netolický a dodává: „Moravská Třebová obdobný projekt Občanského informačního centra realizovala před několika lety, takže máme v tomto směru Rusům co nabídnout."

Zkušenosti s budováním klientského centra během dvoudenního semináře, kterého se účastní také zástupci holandský měst (např. Groningen nebo Assen) a měst z Polska (Poznaň), předává také Jan Hecker z holandského partnerského města Vlaardingen. V Rusku se jedná o ojedinělý projekt, který je podporován vládou Ruské federace, neboť naplňuje její záměry zlepšit kvalitu a komfort veřejných služeb pro občany. Celý projekt je finančně podporován holandskou vládou a Sdružením holandských obcí.

Vytvořeno 18.2.2009 17:39:26 | přečteno 375x | ernest