Na dvorečku ve městě - sejdeme se v pátek za Komerční bankou

Dvůr Hvězdní.jpg

V rámci šňůry letních programů nazvané Na dvorečku ve městě se v pátek 19. července rozevře náruč centra Moravské Třebové v místech za Komerční bankou a hotelem Slavia. Pořadatelem akce Nezahálej v létě je oblastní charita, která připravuje soutěže pro malé i větší a drobné tvoření na místě. Chybět nebude stánek s prodejnými rukodělnými výrobky OCHMT. Akce se koná od 14 hodin.

Moravská Třebová otevírá náruč letním návštěvníkům i obyvatelům města! Ukázat projíždějícím a návštěvám, že Třebová není jenom renesance a baroko na své východní straně, a připomenout místním, že máme v samotném centru několik zajímavých koutků, kde lze strávit hezké chvíle, by měl balíček letních programů nazvaný Otevřená náruč města – Na dvorečku ve městě. V souvislosti se záměrem přilákat k nám zajímavé počty turistů, pro něž byl vytvořen produkt Cesta od renesance k baroku (CRB), který má přivést návštěvníky k poznávání historických architektonických a uměleckých zajímavostí města, jsme se rozhodli zajistit v době letní prázdninové sezóny také oživení centra Moravské Třebové mimo trasu CRB. S touto ideou souvisí také záměr zaplnění kulturní prázdnoty letní sezóny pro návštěvníky, i místní občany, a především premiérové využití odkrytých dvorů, které se v souladu s původní myšlenkou deparcelace z počátku devadesátých let dvacátého století měly stát právě místem setkávání obyvatel města, zákoutími pro trávení odpočinku a pro relaxaci přímo v centru Třebové.

Program tvoří ti, kteří umějí a chtějí! V rámci vytvořeného programu také razíme myšlenku zviditelnění organizací zabývajících se realizací volnočasových aktivit, jako jsou DDM, kynologové, charitní organizace a další. Program letních dvorů najdete na plakátech uvnitř červencového a srpnového vydání Moravskotřebovského zpravodaje. V souhrnu uveďme, že v červenci nás čeká jedno hraní na dvorečku, v pátek 19. července, a v srpnu se o víkendu pobavíme dvakrát, o sobotách 10. a 24. srpna. Součástí třebovského kulturního léta budou i koncerty na zámku, Kulturními službami obnovovaná tradice hraní na venkovním pódiu, sestaveném uprostřed nádvoří právě za účelem drobných muzikantských vystoupení v rámci turistické letní sezóny. Město Moravská Třebová, Charita, kynologická skupina agility, Dům dětí a mládeže a Kulturní služby Moravská Třebová vás srdečně zvou na svoje programy a doufají, že vám zpestří a zpříjemní pobyt ve městě, pokud zde budete trávit letošní doufejme krásné pravé léto!

Vytvořeno 14.7.2013 20:35:40 | přečteno 340x | ernest