Nabízíme ochranné prostředky potřebným

mask 4898571 1280
Potravinová banka Pardubice z. s. ve spolupráci s Charitou Moravská Třebová zajistila ochranné prostředky dýchacích cest pro občany, kteří si je nedokáží opatřit ze svých prostředků. Ochranné pomůcky vydávají pracovnice Odboru sociálních věcí a školství v budově městského úřadu v ulici Olomoucká.
Chirurgické roušky mohou zdarma získat například osoby bez přístřeší, rodiny v hmotné nouzi a nízkopříjmové skupiny seniorů. Počet ochranných pomůcek (roušek) bude zajištěn do doby, než si občan, který je příjemce dávky hmotné nouze vyřídí Mimořádnou okamžitou pomoc (MOP) COVID-19 určenou na nákup respirátorů. S distribucí zdravotnických roušek a s vyplňováním žádostí o MOP COVID – 19 pomáhají i pracovnice Komunitního klubu.

Nabídka platí v návaznosti na vyhlášené vládní mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví o povinnosti nošení ochranných prostředků dýchacích cest. Zaměstnanci Úřadu práce ČR průběžně informují klienty, kde si v okolí jejich bydliště mohou ochranné pomůcky dýchacích cest vyzvednout.

V případě dotazů se neváhejte obracet na Odbor sociálních věcí a školství - Oddělení sociálních služeb a pomoci.

Vytvořeno 15.3.2021 15:04:05 | přečteno 133x | v.dokoupil