Nadílka sněhu Moravskou Třebovou nezaskočila

Moravská Třebová úspěšně bojuje se sněhovou nadílkou. Od pátku do pondělí napadlo ve městě a okolí několik desítek centimetrů sněhu. I přes obtížné podmínky se podařilo udržet průjezdné komunikace.

„Je to kalamitní stav, ale vzniklá situace se nám daří zvládat. Veškerá úklidová technika jede na sto procent a nepřetržitě. Zítra plánujeme odvoz uklizeného sněhu z vytipovaných lokalit. Jedná se o hlavní příjezdové trasy. Musí být zajištěn bezpečný průjezd vozidel. Prosíme občany o toleranci a shovívavost. Prioritně řešíme silnice a chodníky. Nemůžeme v současné době odklízet sníh před garážemi,“ sdělila ředitelka Technických služeb města Gabriela Horčíková a dodala: „Zároveň žádáme občany, aby nevyhazovali sníh na komunikaci, ale aby vytvořili hromady, které lze odvézt. Nahromaděný sníh na silnici je nebezpečný a může způsobit dopravní nehodu.

Při úklidu sněhu město využívá také institutu veřejné služby. „Dlouhodobě nezaměstnaní dočišťují chodníky, autobusové zastávky, schody pro pěší a další špatně dostupná místa,“ řekla Horčíková.

Přestože v listopadu vstoupila v platnost „chodníková novela“, která převedla povinnost uklízet chodníky na město, vedení města Moravské Třebové požádalo občany, aby pomohli s úklidem sněhu.

„Není v silách technických služeb, aby řádně uklidili v co nejkratší době celé město. Proto se obracíme na naše občany s touto výzvou. V této krizové situaci nejde o to, kdo je za co zodpovědný, ale o to, aby chodníky byly uklizeny a co nejlépe sloužily svému účelu, tedy bezproblémové chůzi nás všech,“ dodal na závěr místostarosta města Miloš Izák.

Vytvořeno 11.1.2010 11:17:20 | přečteno 362x | ernest