Nejen pro seniory: nepouštějte do bytů cizí lidi!!!

Neznámým stop.jpg

Případ neznámé podvodnice a seniorky, jež přišla o své celoživotní úspory, od včerejšího dopoledne řeší svitavská kriminálka, která opět varuje před nevítanými hosty!

Událost se odehrála ve čtvrtek 6. listopadu ve Svitavách během dopoledne. Velmi sympatická neznámá žena použila legendu o tom, že hledá souseda, který není bohužel doma, a ona má pro něj důležitý vzkaz. Aniž by ji seniorka zvala domů, dotyčná si vyzula boty a objevila se v chodbičce bytu, kde chtěla, aby jí vzkaz seniorka napsala sama. Jak si přála, tak se stalo. Jak se později ukázalo, byla to pouhá záminka, jak odlákat pozornost majitelky. V bytě se patrně pohyboval ještě komplic, který byt prohledal a našel to, co chtěl. Odnesl si během pár chvil několik desítek tisíc korun. Zatímco okradená žena hledala obálku, do níž by vložila vzkaz, zmizela i neznámá žena. Policie má k dispozici popis neznámé ženy. Jednalo se o osobu ve věku mezi 30–40 lety, vysokou 150–160 centimetrů, plnoštíhlé postavy. Měla světlé vlnité vlasy po ramena a tmavé oči. V uších zlaté náušnice ve tvaru kruhu. Oblečenu měla světlou zimní bundu v délce nad kolena a béžovou kabelku s ornamenty. Kolem krku měla modrobílý šátek. Hovořila plynně česky, ale tvrdila, že je Španělka. Kriminalisté prosí svitavské občany o spolupráci. Je možné, že si během čtvrtečního dopoledne někdo všimnul osoby uvedeného popisu v doprovodu další osoby, či osob, případně i vozidla, do něhož mohla dotyčná nastoupit. Pokud máte takové informace, volejte prosím na linku 158.

Ostatním obyvatelům měst a obcí v regionu pak svitavští kriminalisté opět důrazně připomínají, aby za ŽÁDNÝCH okolností, pod žádnou záminkou nepouštěli přes práh svých domovů neznámé lidi.

Vytvořeno 7.11.2014 13:31:51 | přečteno 534x | ernest