Nejlepší sportovec města roku 2007

Výkonný výbor TJ Slovan spolu se sportovní komisí Rady města Moravská Třebová připravily tradiční anketu občanů O nejlepšího sportovce města roku 2007. V této souvislosti vyzvané sportovní subjekty nominovaly své nejlepší členy v jednotlivých kategoriích.

Slavnostní vyhlášení se bude konat 28. března 2008 v 15 hodin v sále Základní umělecké školy v Moravské Třebové.

Seznam nominovaných v anketě Sportovec roku města Moravská Třebová 2007 Kategorie mládež Holub Michal (1993) ) – fotbal *nejlepší mládežnický fotbalista roku 2007, vynikající střelec; se prosadil do krajského výběru U-14, je velkou naději moravskotřebovského fotbalu (v hledáčku prestižních týmů).

Konečný Tomáš (1989) – AVZO, střelectví *své dřívější úspěchy korunoval v roce 2007 medailovými umístěními na MČR v Lounech ve střeleckém víceboji ze vzduchových zbraní (pistole a puška), tzn. 2. místo v kategorii jednotlivců,1­. místo v kategorii družstva (společně s Dominikem Žákem a Petrem Štěpánkem), je příkladný v tréninkové morálce.

Kulhavý Lukáš (1990) – hokej *jeden z nejlepších odchovanců; svým přístupem k tréninku a přípravě je vzorem pro všechny mladé sportovce a svými výkony v brance juniorského týmu je velkým příslibem do budoucnosti třebovského hokeje.

Pařilová Nikol (1994) – atletika *žákyně ZŠ Palackého, v kategorii mladších dívek dosáhla ve skoku vysokém výkonu 166 cm, což patří k republikové špičce v její kategorii. Vítězka European Kid Athletics Games v Brně (skok vysoký).Vítězka olympiády dětí a mládeže v Ústí nad Labem. Členka čtvrtého nejlepšího družstva. v Poháru Rozhlasu v kategorii městských škol. Příklad pro atletické naděje.

Schiller Pavel (1992) – horolezectví *nadějný lezec; zúčastnil se celorepublikového seriálu závodů TENDON CUP 2007 v lezení na umělé stěně, umístění do 9.místa. Na regionálních závodech v Lanškrouně nenašel přemožitele.

Kategorie dospělí

Huryta Václav (1975) – fotbal *opora týmu SKP Slovan, dlouholetý kapitán, spolehlivý a odpovědný hráč, který dokáže ostatní stmelit svým osobním příkladem.

Kobza Libor (1971) – hokej *Kmenový hráč HC Slovan, již 12 let reprezentuje Moravskou Třebovou. Jeho aktivní účast jak na trénincích a zápasech je nepřekonatelná (99%). Od začátku svého působení v našem městě patří k tahounům mužstva, jako autorita se prosazuje v šatně i na ledě. Jeho hokejový rukopis je nesmazatelně zapsán do moravskotřebovského hokeje velkým písmem (jemný technik a „dělník ledu“) V tabulce kanadského bodování pravidelně obsazuje přední pozice.

Mačát Michal (1973) – travní lyžování *Závodník TJ Slovan Moravská Třebová byl dlouhá léta oporou reprezentačního družstva ČR. Po šestileté pauze se v srpnu dokázal vrátit na zelené svahy a probojoval se znovu do A týmu ČR pro účast na MS. V rekordně krátkém čase (měsíc intenzivní přípravy) se dokázal dostat do mimořádné formy a pouhých 16 setin sekundy jej dělilo od medaile na mistrovství světa. Koncem září potvrdil svoji výkonnost stříbrem v superobřím slalomu na mistrovství ČR.

Vopařil Jiří (1976) – tenis *Hráč roku 2007, vedoucí mužstva dospělých meziokresní soutěži a člen výboru tenisu. Organizačně schopný, zodpovědný mladý muž, jak po sportovní, tak po pracovní stránce.

Kategorie trenér, funkcionář

Kodešová Iva – tenis *jako jediná se v oddíle věnuje nejmenší mládeži, za což jí patří uznání. V družstvu A dospělých (i veteránech) je nenahraditelná.

Mačát Daniel (1970) – travní lyžování *Trenér lyžařského oddílu TJ Slovan Moravská Třebová je od roku 1991 šéftrenérem reprezentace ČR, družstev juniorů, mužů i žen. V roce 2007 s reprezentací získal 2.místo v celkovém hodnocení Světového poháru družstev, na MEJ v Itálii vybojovali jeho svěřenci deset medailí, z toho 3 zlaté, z MS dospělých si odvezli 5 medailí, z toho 2 zlaté.

Kršňák Radek(1966)-hokej *jako jeden z mála bývalých hráčů se po skončení aktivní kariéry zapojil do trenérské činnosti u mládeže.Velice svědomitě a dlouhodobě se podílí na chodu těch mládežnických kategorií, které právě trénuje, ale i na jiných činnostech hokejového oddílu. Pod jeho vedením a trenérskou erudicí se starší žáci stali šampiony Pardubického kraje.

Vykydal Pavel (1972)- fotbal *v minulosti skvělý hráč dorostu v KP, v současnosti příkladný trenér fotbalové přípravky, za jehož působení získala tato kategorie značný kredit. Výborný organizátor, dokáže svěřence přirozeně motivovat, o čemž svědčí mj. úspěch na turnaji v nizozemském Vlaardingenu 2007.

Vytvořeno 12.3.2008 11:06:52 | přečteno 376x | ernest