Nejvyšší vedení REHAU přijato na radnici

IMG_3631.JPG

Ve středu 23. listopadu byla slavnostně otevřena nová výrobní hala firmy REHAU v Jevíčku. Při této příležitosti bylo na radnici v Moravské Třebové přijato nejvyšší vedení této firmy.

V nově zrekonstruovaném výrobním areálu s administrativním zázemím se budou vyrábět plastové komponenty pro automobilový průmysl. Investice ve výši 80 miliónů korun přinese v regionu dlouhodobě až 120 nových pracovních míst. Součástí areálu bude od roku 2012 i Techno­logické centrum.

Výrobní závod REHAU, s.r.o. v Moravské Třebové funguje od roku 1994 je jediným výrobním areálem v České republice pro oblast Automotive s celosvětovou působností. V třísměnném provozu probíhá výroba produktů a systémů pro významné světové výrobce automobilů. Výrobní závod zaměstnává již 640 pracovníků. V daném regionu je REHAU spolehlivým a dlouhodobě stabilním partnerem pro lokální dodavatele a obchodní partnery. „Naše společnost REHAU působí celosvětově, a pro region Evropy je pro nás Česká republika polohově strategickou oblastí. Z tohoto důvodu máme zájem o rozšiřování dosud jediného českého závodu v Moravské Třebové. Vzhledem k potřebě navýšení jeho výrobních kapacit, jsme zvažovali, zda se pustíme do stavby zcela nového areálu, anebo najdeme v blízkém okolí vhodný objekt k rekonstrukci. V tomto směru nám pomohla shoda náhod, kdy se v nedalekém Jevíčku uvolnil kapacitně odpovídající výrobní areál, který bylo možné odkoupit. Využili jsme tedy ekonomicky výhodnější varianty, a areál v létě letošního roku zakoupili. Od srpna zde začaly rekonstrukční práce a dnes probíhá jeho slavnostní předání tak, aby se zde mohla naplno rozjet výroba,“ uvádí Dr.Veit Wagner, majitel mateřské společnosti REHAU.

Výrobní provozovna v Jevíčku je zaměřena na výrobu plastových komponentů pro automobilový průmysl technologií extruze, následně jsou prováděné dokončovací operace (vstřikování, ohýbání, ořezávání, vyfukování) až po zhotovení finálního výrobku. „Na výrobní a logistické ploše cca 7000 m2 nyní probíhá provoz na 2 linkách a je počítáno, že se v průběhu roku 2012 rozjede výroba až 5 linek. Z pohledu zaměstnanosti je v první fázi počítáno s 80 pracovními místy, které by se postupem času a s navyšováním výroby měly dostat na konečný počet 120,“ uvádí Mgr. Pavel Kaše, ředitel závodu.

REHAU,s.r.o.. Nákup a rekonstrukce areálu dosáhla výše 80 miliónů korun. Od roku 1997 závod v Moravské Třebové používá dvě výrobní technologie. V říjnu 2008 bylo zavedeno extruzní vyfukování. Tímto se pro REHAU otevřela další oblast trhu a umožnila tak uspokojit požadavky zákazníka v oblasti dodávek větších komponentů. Rozšířením výrobních technologií vzniklo v Moravské Třebové v oblasti vstřikolisovaných dílů jedno z nejmodernějších a vysoce technicky vybavených pracovišť REHAU v jeho celosvětové působnosti. Dosavadní paleta výrobků byla rozšířena obzvláště o velkoobjemové a lakované díly, a případně díly určené k olakování. Extruze stejně jako oblast montáže a konfekce jsou důležitými součástmi výrobního závodu. Poslední jmenované se představují jako obor, který zaměstnává největší počet zaměstnanců a jsou zde implementovány různé svařovací techniky: aktuálně zde najdeme téměř všechny běžné svařovací technologie na trhu, ale nasazeny jsou rovněž různé ohýbací, lisovací a spojovací technologie.

Extruze je důležitou součástí výrobního závodu Moravská Třebová a paralelně s rozšířením závodu byla také modernizována celá technologie. Díky výrobnímu procesu extruzního vyfukování mohou být vyráběny rozvody vzduchu, vodní nádržky a systémové části pro rozvod vzduchu. Výrobní naplněností ovšem využití areálu v Jevíčku pro společnost REHAU nekončí. „Plánujeme, že během roku 2012 zde otevřeme Technologické centrum. Soustředíme sem naše technology, kteří budou koordinovaně pracovat na komplexním vývoji nových postupů a technologií pro celou východní Evropu,“ závěrem doplňuje Dr. Wagner.

Vytvořeno 23.11.2011 16:27:51 | přečteno 991x | ernest