Nezůstali jsme lhostejní

Lidé na Moravskotřebovsku pomáhají obyvatelům zatopených oblastní v České republice. Sbírají nejen peníze, ale také materiální pomoc.

Svazek obcí Regionu Moravskotřebovsko a Jevíčko se usnesl na jednání valného shromáždění 30. července darovat mimořádnou finanční pomoc ve výši 50 tisíc korun jedné z obcí na severní Moravě, která byla postižena povodněmi. „S výběrem obce jsme se obrátili na Svaz měst a obcí České republiky. Z jejich seznamu postižených měst jsme vybrali Hladké Životice na Novojíčínsku, kterým předáme finanční dar,“ sdělil předseda svazku obcí Josef Ošťádal.

Obyvatelům Životic se rozhodla pomoci také Jindřiška Klimešová z moravskotřebovské radnice a upořádala sbírku. „Syn pracuje v hotelu ve Frenštátě pod Radhoštěm. Majitel do Životic vozí zdarma jídlo a zaměstnanci ve volném čase chodí pomáhat s úklidem následků povodně. V obci už mají dostatek ošacení, ale scházejí jim čistící a dezinfekční prostředky, repelenty a gumové rukavice,“ uvedla Jindřiška Klimešová. Třebovští nezůstali neteční a podle svých možností přispěli. Nikdo totiž neví, kdy se dostane do svízelné situace sám a bude také potřebovat pomoc.

Vytvořeno 22.7.2009 9:39:03 | přečteno 323x | ernest