Ničení informačních panelů s tématikou ochrany přírody

V relativně krátkém časovém úseku, červen – červenec roku 2010, došlo k totální devastaci dvou informačních panelů s tématikou ochrany přírody v majetku města.

První panel, seznamující návštěvníky a zejména cykloturisty s přírodou Hřebečského hřbetu, byl nainstalován v lokalitě „U rezavé vody“ při lesní silničce pod Hřebčem v r. 2006. Po téměř 5 letech existence, za průběžného provádění menších oprav členy základní organizace Českého svazu ochránců přírody, zapálil panel neznámý vandal. Je s podivem, že nedošlo ke vzniku lesního požáru, poněvadž se jedná o poměrně výsušné stanoviště. V druhém případě se jedná o informační panel umístěný na okraji lesíka za tenisovými kurty v r. 2008. Obsah tohoto panelu se týkal problematiky územních systémů ekologické stability, zejména pak významu tzv. lokálních biocenter pro oživení okolní krajiny. Přes noc z pátku na sobotu 9 – 10. července, se neznámým pachatelům podařilo panel povalit a rozlámat.

Oba informační panely jsou na odpis a městu vznikla škoda více než 30 tisíc korun. Pro pracovníky odboru životního prostředí je nepochopitelné, že někdo má potřebu se tímto způsobem vyžívat. Vyzýváme proto občany k poskytnutí informací, které by vedly k odhalení pachatelů.

Vytvořeno 28.7.2010 15:10:14 | přečteno 325x | ernest