Nominace na ocenění "Dobrovolník roku 2010" zahájeny

people-holding-hands-sunset.jpg

Pomáhají bez nároku na odměnu druhým. To jsou dobrovolníci. Jejich práci pro zdravotně postižené, děti, seniory, nemocné a další potřebné už sedmým rokem oceňuje anketa Den D neboli Den dobrovolníka.

Veřejnost má možnost nyní nominovat ty, kteří pro své okolí dělají něco navíc. Slavnostní vyhlášení, Galavečer Dne D, se uskuteční 7. dubna od 17 hodin v Sukově síni v Pardubicích.

Nominace je možné posílat do 18. března. Využít lze buď tiskopis, nebo vyplnění nominace na internetu. On-line formulář najdou zájemci na www.den-d.eu. Tato forma se v loňském roce velmi osvědčila. „Dobrovolníky najdeme nejčastěji v sociální, zdravotní, kulturní, sportovní a výchovné oblasti. Na území obou východočeských krajů jich působí tisíce. Každoročně vybereme několik zajímavých dobrovolnických osobností, které si odnesou keramickou sošku a další věcné dary. Jestli znáte ve svém okolí nějakého dobrovolníka, neváhejte a nominujte jej prostřednictvím on-line formuláře na www.den-d.eu/nominace . Nominační listy je možné též stáhnout z adresy www.den-d.eu“ vysvětluje Jan Machek, ředitel obecně prospěšné společnosti Terra nostra – malebný kraj, o.p.s., která je pořadatelem galavečera. Letos bude oceněno dvacet dobrovolníků.

Navrhovatel může poslat kandidaturu pouze dvou osob. Každý návrh musí obsahovat kromě jména, adresy a kontaktu také popis činnosti a důvod navržení dobrovolníka, dále písemný souhlas navrženého s kandidaturou, stručnou charakteristiku navrhovatele a kontaktní spojení na něj. Dobrovolnická činnost musí být vykonávánana na území Pardubického a Královéhradeckého kraje nebo se musí jednat o organizaci se sídlem v těchto krajích. Dobrovolník svou práci musí vykonávat nejméně šest měsíců. Nominace posílejte na adresu : Terra Nostra – Malebný kraj o.ps., Jasmínová 97/ 15, Hradec Králové 503 32.

Z došlých návrhů vybere odborná komise, složená ze zástupců veřejné správy, známých osobností, zástupců médií a sponzorů dvacet oceněných. Zároveň bude udělena i Cena veřejnosti. V letošním roce proběhne hlasování veřejnosti od 18. března do 6.dubna. Záštitu nad galavečerem Den D převzal hejtman Pardubického krajem Mgr. Radko Martínek, hejtman Královéhradeckého kraje Bc. Lubomír Franc a primátorka Statutárního města Pardubice MUDr. Štěpánka Fraňková.

„Den D má především zviditelňovat dobrovolnictví v očích veřejnosti. Proto nemůže být komorní akcí, proto je slavnostním galavečerem, který přitahuje pozornost. Nikdy bychom nezvládli pořádání tak velké akce sami, bez partnerů, kterým patří naše poděkování“ dodává Jan Machek.

Kontakt: Jan Machek ředitel Terra nostra – malebný kraj, o.p.s. 774 658 585 dend@den-d.eu www.den-d.eu

PřílohaVelikost
ikona souborupravidla234.79 KB
ikona souborupřihláška115.58 KB
ikona souboruTZ Den D 2001 nominace152.5 KB
Vytvořeno 17.2.2011 9:31:06 | přečteno 376x | ernest