Nová nemocnice přinese kvalitnější péči o pacienty

nová nemocnice   návrh podoby, dojde ke změnám
Moderní jednopatrový objekt vyroste na pozemku po bývalé budově dětského oddělení. Investorem projektu je Pardubický kraj a s částkou 150 mil. Kč bez DPH se jedná o největší veřejnou investici v Moravské Třebové od roku 1989.
Zastupitelstvo města za účasti hejtmana Martina Netolického schválilo dne 25. června výstavbu nové budovy nemocnice následné péče (z 18 přítomných hlasovalo 17 pro výstavbu, 1 se zdržel). „Pro město je tento plán tím nejlepším, co se mohlo stát. Získáme nové moderní zařízení, na které jsme ve městě dlouho čekali. Celou akci navíc bude financovat Pardubický kraj, kterému město vyšlo vstříc prostřednictvím bezúplatného převodu pozemku pro výstavbu po kolaudaci nové stavby,“ uvedl starosta Miloš Izák.


Foto: Předběžný návrh vizualizace budovy
Součástí projektu bude 90 lůžek následné péče (o 10 více než nyní), rehabilitace, biochemická laboratoř a stravovací provoz. „Výstavba nové budovy, která bude odpovídat podmínkám 21. století, je pro nás v současné době jednoznačnou prioritou,“ uvedl po hlasování zastupitelstva hejtman Martin Netolický. Varianta odkupu stávajících budov a jejich následné rekonstrukce je téměř stejně nákladná jako výstavba zcela nového objektu. Z toho důvodu Pardubický kraj odkup stávajících budov zamítnul. Součástí stavby bude také nová stanice krajské záchranné služby. Dle předpokladů budou stavební práce zahájeny do pololetí roku 2019 s termínem dokončení do konce roku 2020.
Vytvořeno 12.7.2018 10:43:35 | přečteno 2166x | v.dokoupil