Nová zámecká expozice „Barevná planeta“ láká nové návštěvníky

Expozice je situována do starobylého podzemního prostoru bývalé černé kuchyně, která sloužila obyvatelům zámku už před více jak 500 lety. Od požáru z roku 1842, kdy byla část zámku přestavěna, tak našel tento zajímavý prostor nové využití.

„Tato nová expozice je věnována především geologickému vývoji, a to jak celkovému vývoji planety Země v jednotlivých epochách, tak vývoji Moravskotřebovského regionu, tedy na oblasti jejíž pomyslnou osu tvoří pásmo Hřebečského hřbetu. Můžete se těšit například na třetihorní žraloky, kteří tu žili před milióny let a zůstali tu po nich zkamenělé zuby, tak i na celou řadu dalších zkamenělin,“ sdělil ředitel Kulturních služeb města Jindřich Kos.

K vidění tu jsou i ukázky hornin z našeho regionu, který je z geologického hlediska velmi zajímavý. Část expozice bude návštěvníky seznamovat s historií těžby nerostů na Moravskotřebovsku. Pro mladší jsou připraveny skládací kostky, kvizy a další interaktivní prvky. Expozice je přístupná v návštěvních hodinách zámku od 10.00 – 17.00 hodin. www.zamekmoravskatrebova.cz.

Vytvořeno 12.7.2010 11:32:20 | přečteno 395x | ernest