Novinky v jízdním řádu trati 017 Česká Třebová – Moravská Třebová – Chornice – Dzbel/Velké Opatovice

vlak

Na trati dochází k zásadní změně koncepce dopravy s důrazem na rozšíření a zpravidelnění provozu na využívanějším úseku Česká Třebová – Moravská Třebová a na oslabení provozu na úseku Moravská Třebová – Chornice – Dzbel/Velké Opatovice.

Cílem je nabídnout cestujícím pravidelné a rychlé spojení z Moravskotřebovska do České Třebové s možností přestupu na dálkové vlaky směr Pardubice a Praha a na ostatní osobní vlaky jen s malou čekací dobou. Časové polohy spojů mezi Moravskou Třebovou, Chornicemi a Dzbelem jsou pak voleny tak, aby lépe odpovídaly očekávané poptávce cestujících, kterou tvoří zejména týdenní dojížďka a cestování na výlety.
V základu tak bude nabídnut dvouhodinový interval spojů mezi Českou a Moravskou Třebovou se zahuštěním na hodinu ve špičkách pracovních dní. Kromě ranní špičky budou vlaky z České Třebové odjíždět okolo 10. minuty, tj. po dojezdu přípojů  (expres ze směru Praha, osobní vlak ze směru Pardubice). Do České Třebové pak budou přijíždět okolo 55. minuty, čímž bude opět zajištěn přípoj na vlaky směr Praha (expres a rychlík vyšší kvality). V ranní a odpolední špičce se tak budou vlaky křižovat v Mladějově na Moravě.
 Časové polohy ranních vlaků jsou nastaveny tak, aby přijížděly do České Třebové okolo 30. minuty s možností rychlého přípoje na expresní vlaky směr Pardubice a Praha. Odjezdy z Moravské Třebové ve směru Česká Třebová tak budou v pracovní dny následující: 4.11, 4.58, 5.53, 6.55, 7.29, 8.18, 9.18 atd.
V úseku Moravská Třebová – Chornice – Dzbel dojde ke snížení nabídky spojů, zejména v ranních hodinách pracovních dní, a to z důvodu velmi nízké vytíženosti. V průběhu dne pak pojedou zhruba 3 páry spojů s návaznostmi na vlaky ve/ze směru Prostějov ve Dzbelu.
Podrobnější informace k jízdním řádům a spojení lze nalézt na www.cd.cz nebo v jízdních řádech, které lze zakoupit na nádraží už od 19 Kč.


Vytvořeno 16.10.2017 12:23:00 | přečteno 4087x | horackova.pavlina