Nový dopravní terminál roste před očima

IMG 20180712 091249
Stavební práce pod dohledem zhotovitele M-Silnice a.s. probíhají dle harmonogramu, nyní se dokončuje spodní stavba automatického parkovacího systému pro kola. Zároveň probíhají sanace podloží pro budoucí parkoviště pro osobní vozidel.
Pokládají se také výztuže základové desky retenční nádrže, která bude sloužit jako zdržovací objekt pro srážkové vody ze zpevněných ploch. Na konci července začne samotná montáž parkování po kola. Celkové náklady na výstavbu dopravního terminálu činí 26 mil. Kč vč. DPH, z toho 90 % tvoří dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. Termín dokončení díla je plánován do konce září letošního roku.
„Tato investice je pro Moravskou Třebovou nesmírně důležitá. Vlakové nádraží je pro návštěvníky vstupní branou do našeho města a současný pohled na nádraží rozhodně není hezký. Vyplývá to ostatně i z výstupů pocitové mapy, kde byla vlaková stanice obyvateli hodnocena převážně negativně. Díky výstavbě dopravního terminálu naopak dostaneme nový, čistý a reprezentativní veřejný prostor se zelení a parkováním pro kola i automobily. Cílem projektu dopravního terminálu je zejména propojení železniční dopravy s dopravou autobusovou (včetně městské hromadné dopravy), automobilovou a s cyklo dopravou,“ vysvětlil místostarosta Václav Mačát.
Vytvořeno 17.7.2018 8:13:28 | přečteno 644x | v.dokoupil