Občané svou aktivitou získali pro město ocenění v oblasti třídění odpadu

popelnice

V úterý 28. května byly vyhlášeny výsledky soutěže ve třídění odpadů za rok 2018 s názvem O perníkovou popelnici. Moravská Třebová se v Pardubickém kraji umístila na 2. místě v kategorii obcí nad 2 000 obyvatel, vítězem se stala Litomyšl.

Soutěž obcí Pardubického kraje každoročně vyhlašuje autorizovaná obalová společnost EKO-KOM a.s. společně s Pardubickým krajem. Celkové pořadí je výsledkem celoročního sběru tříděného odpadu, respektive množství vytříděného odpadu na jednoho obyvatele za celý rok 2018. „ Je velmi příjemné sledovat, jak množství vytříděného odpadu postupně roste. Obce a města se snaží vytvářet svým obyvatelům podmínky pro pohodlné třídění a vyplácí se to,“ řekl radní Pardubického kraje pro životní prostředí a zemědělství Václav Kroutil.

Moravská Třebová díky ocenění získala nejen diplom a skutečnou popelnici z perníku, ale zaslouženě také finanční odměnu ve výši 45 000 Kč. „Tyto prostředky ve městě investujeme například do tvorby nových sběrných míst pro třídění odpadu,“ doplnil starosta Tomáš Kolkop.

Václav Dokoupil, mluvčí města (foto: Pardubický kraj)


Vytvořeno 31.5.2019 13:51:33 | přečteno 515x | v.dokoupil