Ocenění nevšední aktivity - tisíce pro město Raspenava

Vážení občané, chtěl bych Vám všem, co jste přispěli na dobročinnou sbírku pro záplavami postižené severočeské město Raspenavu, vyjádřit hluboký obdiv, uznání a poděkovat Vám za to, jak jste velmi rychle a nezištně dokázali reagovat na výzvu občana našeho města Jiřího Bárty, který celou akci zorganizoval.

Prokázali jste, že máte vysoké sociální cítění, které jste projevili i v této ekonomicky obtížné době, kdy se sami musíte snažit zvládnout své vlastní problémy. Sám jsem byl často svědkem toho, jak jste chodili do vestibulu radnice, kde se sbírka konala, a ptali se organizátorů, čím a jak byste mohli přispět lidem v Raspenavě. Zájem Vás občanů našeho města byl nebývalý a pro nás ohromující, v mnohých případech i zdravě nakažlivý, neboť dokázal strhnout spoustu ještě váhajících lidí nejen z našeho města. Nemohu zde vyjmenovat Vás všechny, kteří jste svou solidaritu projevili, ale dovolím si zvláště veřejně ocenit naše seniory ze Sociálních služeb v Moravské Třebové, kteří neváhali přispět i z toho mála, co jim zbývá na živobytí, což mnohé z nás velmi dojalo, a nakoupili hmotnou pomoc ve výši jedenácti tisíc korun.

Je však třeba upozornit a velmi ocenit aktivitu organizátora celé akce Jiřího Bárty, který vše připravil a zrealizoval za přispění své rodiny a několika dalších, jako např. Martiny Mikové. O charakteru Jiřího Bárty svědčí mimo jiné i to, že ač má sám velkou rodinu a své zaměstnání, neváhal k takové náročné akci přikročit a věnovat jí mnoho sil a času.

Na místě je také poděkovat za mimořádný přístup řediteli Domu dětí a mládeže Jiřímu Kobylkovi a jeho synovi, kteří obratem reagovali na volání o pomoc a zajistili odvoz části vybraných prostředků v sobotu 14. 8. 2010 do Raspenavy. Další část pak odvezl sám Jiří Bárta. Ani město nezůstalo stranou a poskytlo nutné prostory pro ukládání a střežení přinesených věcí. Osobně jsem byl s panem Bártou v kontaktu a byl mu nápomocen. Co k tomu všemu nakonec říci? Rozhodně se jednalo o mimořádnou odezvu Vás, našich občanů, kterým nebylo a není jedno, co se na jiných místech naší republiky děje. Významně jste přispěli svou nezištnou pomocí postižené Raspenavě a pomohli jste alespoň zmírnit neblahé následky povodní postiženým lidem. Vážení spoluobčané, za to Vám bezesporu patří naše uznání, úcta a velké DĚKUJEME !!!

Váš místostarosta Miloš Izák

Pro město Raspenava se za pomoci občanů Moravské Třebové vybralo 1,5 t hmotné materiální pomoci v hodnotě 94 700 Kč. V Rychnově na Moravě občané za tři hodiny vybrali hmotnou materiální pomoc ve výši 4 000 Kč.

Vytvořeno 18.8.2010 9:28:09 | přečteno 408x | ernest