Od Nového roku platí mimořádná změna jízdních řádů autobusů

autobus_2.jpg

Od ledna 2012 čekají cestující změny autobusových jízdních řádů. První mimořádná změna vstoupí v platnost na Nový rok a týká se převážně východní části Pardubického kraje. Aktuální jízdní řády platné od 1. 1. 2012 a 8. 1. 2012 jsou zveřejněny na webových stránkách www.oredo.cz od silvestrovské soboty. Organizátor regionální dopravy, společnost OREDO, požádal také starosty obcí, aby o mimořádných změnách informovali občany.

Podle společnosti OREDO dochází k úpravě časových poloh a tras některých spojů. Do nového jízdního řádu byly zapracovány i závažné připomínky ze strany obcí a cestujících, které se vyskytly po spuštění nového dopravního systému. Rovněž jsou zahrnuty podněty, které se řešily na jednáních náměstka hejtmana zodpovědného za dopravu, dopravní obslužnost a investice Jana Tichého s představiteli samospráv spadajících pod obce s rozšířenou působností.

V současnosti společnost OREDO průběžně vyhodnocuje provoz nového dopravního systému. Další úpravy jízdních řádů připravuje k 4. 3. 2012. Starostové mohou posílat připomínky a podněty na úpravu jízdních řádů do 15. 1. 2012. Poté dojde k vyhodnocení a zapracování oprávněných požadavků do jízdních řádů.

Podle nových jízdních řádů se v Pardubickém kraji začalo jezdit od 11. 12. 2011 poté, co celý systém veřejné dopravy prošel optimalizací.

Magdalena Navrátilová
tisková mluvčí Pardubického kraje

Vytvořeno 2.1.2012 8:21:42 | přečteno 489x | ernest