Oprava mostu na I/35 pod Křížovým vrchem v Třebové začne v září

Dopravu z pětatřicítky během opravy mostu pod Křížovým vrchem jednosměrně odkloní přes město Moravská Třebová. V úterý 25. srpna se na tom dohodli zástupci Moravské Třebové, policie i Ředitelství silnic a dálnic.

Téměř dvacet let už hlavní tah nevede přes Moravskou Třebovou. Lidé si díky obchvatu odvykli velkému provozu. Od prvního září se vše změní. „V první fázi pojedou automobily po pětatřicítce jednosměrně od Olomouce a druhý směr povede přes město. U budovy Městského úřadu v Olomoucké ulici a u hotelu Morava budou semafory. Policie slíbila, že bude dvacet čtyři hodin v ulicích,“ uvedl starosta Josef Ošťáda a dodal: „Situaci zhošuje i to, že je v současné době úplná uzavírku silnice č. I/35 pod silničním tunelem „Hřebeč“ ve směru na Moravskou Třebovou. Důvodem uzavírky je oprava mostu, která potrvá do 9. listopadu 2009. Obousměrná objízdná trasa vede po silnici III/368, která se používala před dokončením tunelu. Už dnes se tam tvoří kolony aut, co poté až uzavřeme i most pod Křížovým vrchem.“

Tento stav potrvá sedm až osm týdnů. K plné uzavírce hlavního tahu dojde až v polovině října. „Ještě o tom budeme jednat. Vyhodnotíme zkušenosti z částečné uzavírky. Usilujeme, aby veškerá doprava přes Moravskou Třebovou vedla co nejkratší dobu. V úvahu připadají také semafory na I/35 a kyvadlový průjezd,“ dodal Josef Ošťádal. Vedení Správy a údržby silnic Pardubického kraje prohlédne objízdné trasy přes město nyní a potom po skončení opravy mostu. Pokud zjistí závady, bude po Ředitelství silnic a dálnic žádat rekonstrukci. Investor se podle starosty navíc zavázal, že uhradí veškeré případné škody na domech a komunikacích v Třebové. Oprava mostu bude hotová do konce letošního roku.

Vytvořeno 26.8.2009 14:38:56 | přečteno 370x | ernest