Oslavy 10. výročí otevření rozhledny Pastýřka spojené s charitativní akcí

pastyrka
Ve spolupráci s nadací KlaPeto jsme připravili charitativní akci na podporu osob po amputaci končetin. Účastníci výstupu na Pastýřku se shromáždí v sobotu 12. října v 14:00 hodin u informační tabule pod bývalou sjezdovkou nedaleko čerpací stanice. Na děti čeká cesta plná soutěží s odměnou.
Rozhledna Pastýřka zažívá rok plný událostí. Dominanta nad městem v důsledku poškození dřevěné konstrukce prošla během léta náročnou opravou, během které dostala novou železnou nohu. „Nyní slaví Pastýřka výročí 10 let od svého vzniku a my jsme se rozhodli spojit oslavy s dobročinnou akcí. Ve spolupráci s nadací KlaPeto jsme připravili charitativní projekt na podporu dětí po amputaci končetin. Symbolickým výstupem na rozhlednu může každý z nás přispět na osvětu i konkrétní pomoc pro ty, které v životě potkaly těžké zkoušky. Hlavním patronem akce bude Jaroslav Petrouš, paralympijský atlet, držitel několika rekordů v hodu diskem a zakladatel nadace KlaPeto,“ uvádí místostarostka Daniela Maixnerová. Vyšlápni i ty na Pastýřku a podpoř dobrou věc!

Účastníci výstupu se shromáždí v sobotu 12. října v 14:00 hodin u informační tabule pod bývalou sjezdovkou nedaleko čerpací stanice. Odtud vede červeně značená turistická trasa přímo na Pastýřku. Každý kdo zdolá výšlap, může symbolicky otisknout svoji nohu přímo na nohu rozhledny nebo na prapor, který na Pastýřce společně vyvěsíme v 16:00 hod. Přímo na místě bude následovat krátká diskuse s Jaroslavem Petroušem o jeho nadaci i sportovním životě. Výtěžek z dobrovolného vstupného v rámci charitativního výstupu na Pastýřku bude prostřednictvím nadace KlaPeto věnován na pomoc dětem po amputaci končetin.

Pastyrka 10 vyroci plakat n


Vytvořeno 8.10.2019 9:42:29 | přečteno 502x | v.dokoupil