Osud dětské nemocnice je nejasný

Budova bývalého dětského oddělení nemocnice je ve velmi špatném stavu, který se každým měsícem, kdy není využívána, zhoršuje. Slouží jako útočiště bezdomovců a k řádění vandalů.

O její budoucnosti jednali zastupitelé na pondělím zastupitelstvu města 10. 8. 2009.

„Musíme co nejdříve rozhodnout, co s prázdným objektem uděláme, dokud má nějakou hodnotu. Jinak budeme v blízké budoucnosti jednat pouze o hodnotě pozemku, na kterém dětské oddělení stojí a které ho obklopují,“ sdělil místostarosta města Václav Mačát.

Budoucnost budovy byla v minulosti několikrát projednávána jak v radě, tak i v zastupitelstvu města. Projekt přestavby bývalé dětské nemocnice na kongresové centrum s bazénem a společenským sálem nakonec nebyl zastupiteli města v červnu schválen. Demolici objektu se však představitelé města brání. Nechtějí přijít ani o lukrativní pozemek. Pro využití budovy se nabízejí různé možnosti.

„Sepsali jsme několik variant řešení. V úvahu přichází demolice budovy a vyčištění pozemku. Nechali bychom parcelu jako záložní rozvojové území pro občanskou vybavenost města. V budoucnu bychom tam mohli postavit krytý bazén nebo wellness centrum. Také bychom mohli pozemek rozdělit a prodat parcely zájemcům o individuální výstavbu rodinných domů. Zájem projevili i developeři, kteří by bývalou dětskou nemocnici přestavěli na penzion pro seniory vyšší kategorie s pestrou nabídkou doprovodných služeb a nadstandardním vybavením nebo adaptovali budovu na byty, případně v kombinaci s prostory pro podnikání,“ uvedl místostarosta Václav Mačát.

Nejméně zajímavou možností je prodat starou budovu přes realitní kancelář. Město by tak mohlo získat sedm až devět milionů korun, ale ztratilo by možnost rozhodovat o účelu využití objektu.

Navíc podle slov Václava Mačáta stále žije naděje, že by se mohl najít investor pro stavbu kongresového centra, což by bylo pro město nejvýhodnější. „Zájemci sice jsou, ale zatím vždy po nějaké době od záměru odstoupili. Nechci, aby se za dva roky začalo zase spekulovat o projektu kongresového centra. Ten objekt chátrá a je nutné situaci řešit,“ dodal starosta Josef Ošťádal.

Rada města na svém jednání dne 3. 8. 2009 doporučila zastupitelům schválit využití nemovitosti na penzion pro seniory s bazénem nebo objekt zbourat a vyčistit pozemky pro založení rozvojového území pro občanskou vybavenost. Zastupitelé se nakonec dohodli, že si vyžádají od jednotlivých firem studii a prezentaci využití budovy a okolních pozemků. Podle starosty Josefa Ošťádala potom budou o záměru znovu diskutovat.

Vytvořeno 24.8.2009 7:43:05 | přečteno 448x | ernest