Participativní rozpočet pomáhá zlepšovat veřejný prostor

IMG 20201019 114215

V loňském participativním rozpočtu dostali obyvatelé Boršova, Sušic a Udánek celkem 300 tis. Kč na realizaci vlastních návrhů na zlepšení veřejného prostoru. Letos veřejnost prostřednictvím online ankety rozhodla o využití 500 tis. Kč z rozpočtu města na výstavbu venkovní posilovny.

„Prvním projektem, který se podařilo dokončit během letošního roku, je 4 m vysoká lanová pyramida pro děti na hřišti v Sušicích. Vhodně doplňuje dětský kout s pískovištěm, které především v letních měsících navštěvují maminky s dětmi. Druhým projektem je zvelebení návsi v Udánkách,“ uvedl starosta Miloš Mička. Částka 100 tis. Kč byla využita pro instalaci dřevěných herních prvků. „Nové atrakce začaly děti nejen z Udánek velmi rychle využívat. Rády se zde zastaví i maminky s dětmi ze sídliště, pro které je to příjemné zpestření vycházek. Domeček se skluzavkou, houpačky a hrazdy z přírodních materiálů výrazně přispějí snaze o oživení udánské návsi. „Nejen jménem udánských spoluobčanů chci poděkovat všem, kteří se přičinili,“ doplnil Karel Krejčíř z místní samosprávné komise. Třetím projektem z loňského participativního rozpočtu je renovace parčíku u pomníku v Boršově naproti mateřské škole. V souladu s návrhem se zde připravuje úprava povrchu a zeleně vč. instalace nových laviček pro setkávání a odpočinek kolemjdoucích.

V letošním participativním rozpočtu mezi obyvateli města Moravská Třebová v anketě zvítězila výstavba venkovní posilovny (workout hřiště) v těsné blízkosti Knížecí louky. Veřejnost všech věkových kategorií se může těšit na hřiště pro zlepšování fyzické kondice. Aktuálně probíhá výběrové řízení na dodavatele posilovacích prvků.

Vytvořeno 26.10.2020 | přečteno 289x | v.dokoupil