Pastýřka oslaví první pětiletku

Rozhledna Pastýřka

Páté jubileum existence rozhledny na vrchu Pastvisku si připomeneme zajímavým programem, který na sobotu 7. června připravují moravskotřebovští turisté ve spolupráci se Speciální základní, mateřskou a praktickou školou Moravská Třebová. Akce se uskuteční od 13 do 17 hodin. Když vystoupáte na vlastní rozhlednu a vyhlídkovou plošinu ve výšce 25 m, bude na vás za odměnu čekat překvapení! Pro děti bude zajištěn program a na předem připraveném ohništi si můžete opéct vlastní špekáčky.

Nechce se tomu ani věřit, jak ten čas letí, ale rozhledna Pastýřka slaví své páté narozeniny! Vrátila se na své místo po 100 letech, aby se z výšky 516 m n. m. dívala na naše město a jeho blízké okolí. Pastýřka je dřevěná věž s ocelovým vřetenovým schodištěm a železobetonovými základy. Výška rozhledny je 27 m, vyhlídková plošina je v 25 metrech. Z této plošiny je možno vidět Moravskou Třebovou, a také Orlické hory, Bukovou horu, Jeseníky, masív Králického Sněžníku a Zábřežskou vrchovinu. Je třeba připomenout, že tuto stavbu, která stojí na Pastvisku, projektoval moravskotřebovský rodák Jan Škoda.

Každé narozeniny si zasluhují oslavu, a proto jsme se rozhodli symbolicky poblahopřát naší rozhledně k jejím půlkulatinám! Jste 7. června zváni na rozhlednu Pastýřku, kde každý, kdo přijde, obdrží drobnou upomínku na narozeninový den. K dobré náladě zcela jistě přispějí „přátelé táborových ohňů“ zpěvem a hrou na kytaru!

Pozvánka na akci v příloze! Za organizátory akce Miroslav Muselík

PřílohaVelikost
ikona souboruPastýřka323.8 KB
Vytvořeno 2.6.2014 21:00:06 | přečteno 413x | ernest