Plánovaná linka MHD bude rozšířena o čtyři zastávky

Priloha 2 MHD   mapa trasy
Rada města dne 26. 7. schválila vítěze v pořadí druhého zadávacího řízení na zajištění provozu MHD v Moravské Třebové v závazku veřejné služby. Upravená varianta reaguje na podněty občanů a počítá i s dopravní obslužností zastávek Brněnská, Lidl, Na Písku a Mánesova.
Z desítky oslovených dopravců podali oficiální nabídku čtyři uchazeči a na základě nejnižší nabídkové ceny zvítězil místní provozovatel dopravy Jaroslav Hnát. „V prvním kole se přihlásil jediný uchazeč, jehož cenová nabídka byla z ekonomického hlediska neakceptovatelná. Chceme také vyhovět množství podnětů od občanů, a proto jsme přikročili k úpravě trasy MHD v zadávacím řízení. Oproti původnímu záměru bude linka rozšířena o čtyři zastávky, čímž bude pro obyvatele zajištěna obslužnost zejména v jižní a východní části města. Hromadná doprava bude uvedena do provozu jako celek zároveň s novým dopravním terminálem od 1. října letošního roku,“ uvedl místostarosta Václav Mačát.

Prioritou při sestavování jízdního řádu finální podoby MHD byla její návaznost na železniční přípoje vlaků do České Třebové a zpět. Nízkopodlažní bezbariérový autobus s kapacitou 20 osob zajistí v rámci Moravské Třebové 24 spojů během pracovního dne (230 ujetých km) a dle jízdního řádu bude pravidelně střídat kratší a delší trasu. Krátká trasa zajistí dopravu cestujících z železniční stanice přes zastávky Lanškrounská, Kubík, Nemocnice, U Komína (sídliště v ulici Západní) a zpět. V rámci delší trasy budou k uvedenému úseku připojeny také zastávky Brněnská, Lidl, Na Písku a Mánesova. Právě dopravní obslužnost uvedených zastávek byla předmětem přání mnohých obyvatel města, pro které je problematická dostupnost prodejny Lidl a lokality Křížového vrchu. Ceník jízdného se bude řídit tarifním systémem IREDO, který je platný pro území Pardubického i Královéhradeckého kraje. „Toto řešení je pro občany i širokou veřejnost velice komfortní. K dopravě po městě budou moci využít i lístek zakoupený v kterémkoliv z okolních měst. Hromadná doprava je smluvně ukotvena jako závazek veřejné služby do roku 2019. V letošním roce předpokládáme výdaje na provoz MHD ve výši cca 600 tis. Kč, v roce 2019 pak 2,3 mil. Kč. Není vyloučeno, že po roce 2020 budou ke stávající podobě MHD přičleněny další zastávky i v ostatních částech města,“ doplnil místostarosta.

ikona souboruJÍZDNÍ ŘÁD MHD KE STAŽENÍ ZDE

Václav Dokoupil, mluvčí města

Vytvořeno 30.7.2018 16:16:21 | přečteno 2875x | v.dokoupil