Policisté razantně zasáhli, mají starostovo uznání

zamek_0.jpg

Za perfektní práci při odhalení závažné majetkové trestné činnosti páchané nejen v katastru našeho města dvěma místními výtečníky ocenil starosta Moravské Třebové Miloš Izák svitavské policisty.

Dva muži skončili ve vazbě, další může potkat podobný osud. Podle sdělení svitavské policejní mluvčí Anny Štegnerové jsou dva muži z Moravské Třebové obviněni z několika přečinů. Jeden je stíhán vazebně, druhý je prozatím vyšetřován na svobodě.

Dva muži ve věku 31 a 37 let mají na svědomí krádeže, ale i případy vloupání. Vesměs se vloupávali do rodinných domů, nebo školských zařízení. Odcizili věci nejen z ubytovny, ale i z otevřeného zaparkovaného vozidla. Jindy využili otevřených dveří bytu. Na svědomí mají osm skutků. Převážně se zajímali o peníze, platební karty, mobilní telefony, fotoaparáty, šperky, i o pracovní nářadí. Některé věci se podařilo policii zajistit a vrátit zpět původnímu majiteli. Oba muži byli komisařem SKPV obviněni ze spáchání přečinu krádež, porušování domovní svobody, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, to vše spáchaného ve spolupachatelství. Jeden z nich je stíhán vazebně, druhý je vyšetřován na svobodě, pakliže bude v protiprávním jednání pokračovat, bude sdílet osud svého kamaráda. Oba obvinění pocházejí z Moravskotřebovska a jejich akční rádius byl poměrně rozmanitý. Trestnou činnost páchali nejen v místě svého bydliště, ale i na Svitavsku a Litomyšlsku.

Před časem v jedné z vazebních věznic skončil i 25letý muž z Moravské Třebové. Na svém kontě má hned desítku majetkových deliktů. Za obdobnou trestnou činnost byl letos v únoru soudem uznán vinným. Patrně žil v domnění, že jemu se nemůže nic zlého přihodit a tak dál páchal trestnou činnost nejen v Moravské Třebové, ale i v okolních obcích. Na některou trestnou činnost si bral kamarády. I oni byli obviněni a hrozí jim vazební stíhání, pakliže budou ve své protiprávní činnosti dále pokračovat.

Stanovisko starosty Moravské Třebové Miloše Izáka:

Chci vyjádřit uznání a poděkování Policii ČR, Územnímu obvodu Svitavy, pod vedením plk. Mgr. Libora Bauera, za velmi dobrou práci při potírání kriminality v Moravské Třebové a okolí. Podařilo se do velké míry eliminovat zejména majetkovou a drogovou kriminalitu, což je výsledkem velmi dobré součinnosti mezi samosprávou – městem Moravská Třebová, Policií ČR, a také městskou policií. Tato spolupráce přispívá ke zlepšení bezpečnostní situace, ke klidu a k ochraně veřejného pořádku. Kéž by bezpečnostních akcí v Moravské Třebové bylo více, neboť takto by se kriminální živly v našem městě nemohly cítit bezpečně. Ještě jednou děkuji všem zúčastněným policistům za jejich perfektní práci.

JUDr. Miloš Izák, starosta města

Vytvořeno 21.7.2015 20:54:01 | přečteno 475x | ernest