Přestavba bývalé nemocnice na kongresové centrum je v nedohlednu

Roky čeká město na nový společenský sál. Před časem to už vypadalo, že se problém vyřeší. Východiskem z těžké situace se stala opuštěná budova bývalé dětské nemocnice. Zastupitelé projekt neschválili.

Budova je ve velmi špatném stavu, který se každým měsícem, kdy není využívána, zhoršuje. Slouží jako útočiště bezdomovců a k řádění vandalů.

O objekt nemocnice projevil zájem soukromník a chtěl ho přestavět na kongresové centrum, jak si město přeje. Ekonomická krize plány zhatila. „Oslovili jsme soukromého investora, který o projekt projevil v minulosti zájem. Koncem září letošního roku jsme dostali od tohoto potencionálního zájemce zprávu, že s ohledem na nepříznivou ekonomickou situaci nebude do projektu investovat,“ vysvětlil Václav Mačát, místostarosta Moravské Třebové. Dalším osudem bývalé dětské nemocnice se budou zabývat zastupitelé na mimořádném pracovním zasedání 23. listopadu. Před zástupci města leží na stole několik variant. „Bývalou dětskou nemocnici můžeme zbourat a pozemek, který má strategicky velmi významnou polohu, ponechat pro budoucí využití jako rozvojové území pro krytý bazén nebo wellness centrum. Také bychom mohli pozemek rozdělit a prodat parcely zájemcům o individuální výstavbu rodinných domů,“ přiblížil Václav Mačát.

Další možností je pozemek prodat soukromému investorovi pro výstavbu penzionu pro seniory s nadstandardním ubytováním a službami. „O tento typ využití je mezi developery největší zájem,“ dodal místostarosta Václav Mačát.

Prodej nemovitosti developerovi za účelem bytové výstavby nebo prodej přes realitní kancelář již vedení Moravské Třebové v minulosti odmítlo.

Vytvořeno 6.11.2009 10:29:45 | přečteno 425x | ernest