Příměstská doprava spojí okrajové části s centrem města

Radní města schválili rozšíření spojů autobusové dopravy v Moravské Třebové o další tři spoje na zkušební dobu od 1. 9. 2009 do 12. 12. 2009. Tato městská doprava v podobě několika denních okruhů pokryje potřeby dostupnosti obyvatel Moravské Třebové do zaměstnání, škol, zdravotnických zařízení a obchodů. Časově navazuje i na nejvytíženější vlaková a autobusová meziměstská spojení.

„Prozatím se jedná o tři trasy, které budou jezdit pouze v pracovní dny. Důvod, proč navrhujeme zřízení spojů na výše uvedenou dobu, je zejména ten, že je možné vyzkoušet, zda o spoje bude zájem. Poté se rozhodneme, zda zavedeme tyto spoje trvale, případně rozšíříme spoje o další zastávková místa, která by město muselo vybudovat,“ sdělil místostarosta města Miloš Izák dodal: „Věřím, že to obyvatelé města uvítají. Je tady určitá část obyvatelstva, která nemá auto, jedná se zejména o starší občany, kteří úpěnlivě volají po takovém systému.

Pracovní skupina, která byla za tímto účelem sestavena doporučila tři spoje pod pracovním názvem: dělnický, školní a nákupní spoj.

Ranní dělnický spoj bude zajišťovat v čase mezi 5:00 – 6:00 hodinou trasu od nádraží ČSAD, přes ulici Lanškrounskou, k nádraží ČD a zpět stejnou trasou na nádraží ČSAD, odkud bude pokračovat přes ulici Komenského a Svitavskou k nemocnici na poslední stávající zastávku u Benziny s návratem zpět na autobusové nádraží.

Školním spoj bude zajišťován v čase mezi 7:30 – 7:50 hod., a to z nádraží ČSAD k nemocnici, ul. Komenského, ul. Svitavskou k nemocnici. Děti ze Sušic budou moci nastoupit už na zastávce v Sušicích, vzhledem k tomu, že se jedná o spoj přijíždějící od Starého Města. Na tento autobus budou moci nastoupit i občané, kteří přijeli na autobusové nádraží a chtějí se dopravit k nemocnici. Autobus pojede pouze ve dnech školního vyučování.

Poslední nákupní spoj je nastaven v době mezi 8:00 – 9:00 hod. Vykoná dva okruhy s hodinovým odstupem s možností návratu občanů z prvního spoje. Jedná se o trasu: nádraží ČD, přes ul. Lanškrounská, nádraží ČSAD, Hedva na ul. Brněnské, LIDL, s návratem zpět po ul. Brněnské na ul. Svitavskou, k nemocnici a Benzině, zpět po ul. Jiráskově na nádraží ČSAD. Pojede pouze v pracovních dnech. Na provoz rozšířené autobusové dopravy schválila rada města finanční příspěvek čtyřicet pět tisíc korun na rok. Rozšířenou městskou dopravu bude provozovat ČSAD Ústí nad Orlicí a. s.

Příměstskou dopravu zavedlo město Moravská Třebová už v polovině června 2008 na ulicích Lanškrounská, Brněnská a Svitavská. Tři obousměrné autobusové zastávky na stávajících tratích se osvědčily a spoje byly plně využívány hlavně cestujícími do zaměstnání a za nákupy. Ve sledovaném období květen, červen, červenec 2009 příměstskou dopravou využilo 3247 lidí. Nový jízdní řád a popis spoje najdete v příloze.

Vedení linky 680783 po městě Moravská Třebová Příjezd po silnici II/368 ulice Lanškrounská, Komenského na autobusové nádraží. Nový spoj č. 105 z autobusového nádraží (AN) ulicí Lanškrounská, Nádražní (otočení v areálu garáží), zpět Lanškrounská, na AN, dále Komenského, Svitavská, na zastávku Moravská Třebová, U komína. Odtud zpět na AN po ulici Západní, Jiráskova, Komenského. Stávající spoj č. 102 z AN po ulici Komenského, Svitavská na zastávku Moravská Třebová, nemocnice. Odtud jako nový spoj č. 103 ulicemi Školní, Palackého, J. K. Tyla, Svitavská, Komenského zpět na AN. Nový spoj č. 107 a 109 z AN ulicí Lanškrounská, Nádražní (otočení v areálu garáží), zpět Lanškrounská, na AN, odtud ulicí Komenského, Brněnská na zastávku Moravská Třebová, Lidl. Odtud po ulici Brněnské na kruhový objezd, zpět po Brněnské, Svitavské na zastávku Moravská Třebová, U komína. Odtud zpět na AN po ulici Západní, Jiráskova, Komenského.

PřílohaVelikost
ikona souborujizdni rad563.15 KB
Vytvořeno 31.8.2009 12:13:15 | přečteno 503x | ernest