Připojte se k týmu Recyklojízda 2017!

recyklo

V pondělí 11. září projíždí tým jízdy Moravskou Třebovou. Na náměstí T. G. Masaryka budou v čase od 15:00 do 15:30 hodin. Tým zde bude mít info stánek, kde se zájemci dozvědí více o recyklaci baterií a domů si mohou odnést krabičku ECOCHEESE pro třídění baterií v domácnosti.


V 15:30 hodin s nimi můžou zájemci vyjet směr Mohelnice - na kolech, elektrokolech, koloběžkách a ti zdatnější mohou třeba i běžet :-).  Podpoříte tak dobrou věc.

A proč Recyklojízdu pořádají? Tento tříčlenný tým si dal za cíl projet Českou republiku od západu na východ, aby podpořil třídění a recyklaci baterií. A jak jinak než na kolech na baterky. Na elektrokolech hodlají zdolat přes 700 kilometrů. Celou akci dělají především proto, že chtějí jít mezi lidi, mluvit s nimi o tom, že i když se někomu mohou zdát baterky malé, do koše rozhodně nepatří. Je potřeba je odnášet na sběrná místa, odkud putují na recyklaci. Chráníme tím životní prostředí. Projektem Recyklojízda také podporují Evropský den recyklace baterií, který připadá na 9. září.

Zapojit do projektu Recyklojízda se mohou i lidé v Moravské Třebové a okolí, a to hned dvěma způsoby. Jednak tím, že na sběrná místa přinesou použité baterie. A pak je tu druhá možnost – zájemci se mohou k týmu Recyklojízdy připojit, pár kilometrů zdolat společně a podpořit tak dobrou věc.

Sledujte nás na Recyklojízda 2017 a na ECOCHEESE.

Těšíme se na vás!

 

Vytvořeno 11.9.2017 7:14:31 | přečteno 320x | horackova.pavlina