Přivydělejte si rozhovorem se statistiky

rodina_0.jpg

Pět set až tisíc korun dostane domácnost za vyplnění dotazníku v rámci průzkumu s názvem Proměny české společnosti. Více informací dále v aktualitě.

Vybrané domácnosti naší obce budou přizvány k účasti na významném vědeckém výzkumu, který přinese dosud neznámé pohledy na život české společnosti. Výzkum je anonymní a připravili ho renomované vědecké instituce – odborníci z Akademie věd ČR a Masarykovy univerzity. Dotazování realizují vyškolení tazatelé společnosti STEM/MARK. Vybrané domácnosti v naší obci by měli navštívit v termínu 7. 7.-31. 10. 2015.

Účast v šetření bude spojená s finanční odměnou, vybírány budou náhodně domácnosti po celé ČR. Domácnost si za hodinu až dvě vyplňování dotazníků v jednom roce vydělá 500 – 1100 korun (v závislosti na typu domácnosti). Do výzkumu může navíc svými odpověďmi opakovaně přispět v následujících 4 letech.

Poznatky budou sloužit českým i zahraničním vědcům a mohou být základem pro zlepšování sociální politiky.

Nové šetření Proměny české společnosti přinese odpovědi na otázky jako např.: • Co brání českým matkám vrátit se po rodičovské dovolené do zaměstnání a je možné jejich situaci nějak zlepšit? • Jak dopadají ekonomické krize na životní úroveň domácností a koho zasáhnou nejvíce a na které skupiny obyvatel by se tak měla zaměřit sociální politika? • Jak rychle se daří čerstvým absolventům najít zaměstnání a s jakými problémy se při tom potýkají? • Potřebují se Češi stěhovat za prací a jak jim to usnadnit?

Vytvořeno 2.7.2015 12:58:45 | přečteno 432x | ernest