Propagace města zahájena

DSC05240.JPG

Zástupci města a turistického informačního centra prezentovali i letos Moravskou Třebovou a poprvé i celý Region Moravskotřebovska a Jevíčska na nejvýznamnějším veletrhu cestovního ruchu v České republice, kterým je Regiontour 2012 v Brně. Během čtyř dnů ho navštívilo téměř 30 tisíc lidí.

V letošním roce se nad stánkem objevil nepřehlédnutelný prvek. Více než 3 × 3m velká pyramida, která svým potiskem poutala pozornost na Muzeum v Moravské Třebové a mumii, která je jeho nejcennějším exponátem již 100 let. Pyramidu doplnily stylové bannery, které byly upevněny v rámech z palmového dřeva. Na dotaz, proč jsme se letos zaměřili právě na muzeum, zodpovídá ředitelka kulturních služeb Libuše Gruntová. „Na letošním veletrhu cestovního ruchu jsme se rozhodli pro propagaci muzea ze dvou zásadních důvodů – jednak proto, že návštěvnost muzejních expozic je žalostně nízká, v současné době je to asi jen 1.700 osob ročně, a to bychom chtěli změnit. Proto druhý důvod úzce souvisí s prvním. Musíme vytvořit zajímavý turistický produkt, který přiláká více návštěvníků. Naším cílem je zvýšit atraktivitu Muzea v Moravské Třebové a podobně jako před 5–6 lety u zámku, zvýšit zájem o muzejní expozice a tím zvýšit jejich návštěvnost. Tehdy byla návštěvnost zámeckých expozic zhruba 2.000 osob ročně, vybudováním nových expozic a oživením stávajících si už několik let udržujeme návštěvnost okolo 18.000 osob ročně, což je úctyhodný výkon. Proto je reinstalace muzejních expozic žádoucí. Dojde k ní v první polovině letošního roku a slavnostní otevření s kulturním programem je připraveno na 19. května. Nyní je zhotoven koncept návrhu, který bude každým dnem uveden v život. Obyvatelé města, ale i návštěvníci se mohou těšit na zcela nově uchopené expozice, které budou respektovat historickou hodnotu sbírek a zároveň moderní trendy výstavnictví. Expozice budou interaktivní a multimediální a vévodit jim bude pochopitelně mumie egyptské „princezny“ Hereret.“

Propagovány byly i ostatní atraktivity města jako je zámek, náměstí, rozhledna Pastýřka a krásná příroda Hřebečských důlních stezek. Dle ohlasu veřejnosti lze soudit, že Moravská Třebová si již mezi turisty získala své stálé místo.

Vytvořeno 17.1.2012 12:13:10 | přečteno 433x | ernest