První krok do školy

Někteří budoucí prvňáčci našli školní brašnu pod vánočním stromečkem. Nyní je i rodiče čeká další krok k nástupu do školy - zápis do první třídy.

Letošní zápisy proběhnou na všech základních školách v Moravské Třebové v jednotném termínu, a to 8. února 2008 v odpoledních hodinách. Na společném datu se po poradě shodli ředitelé všech škol. Přesný čas zápisu si škola určí podle svých podmínek a zveřejnění jej na své škole. Výjimkou je zápis do Speciální základní školy, mateřské školy a praktické školy, který se koná 5. února od 8.00 – 15.00 hodin. K zápisu rodič nebo zákonný zástupce dítěte potřebuje občanský průkaz a rodný list budoucího školáka. „V letošním roce jde k zápisu do prvních tříd základních škol sto třináct dětí ze dvou mateřských škol v Moravské Třebové. Otevírat budeme pravděpodobně pět prvních tříd – jednu na ZŠ Čs. Armády, dvě na ZŠ Palackého a další dvě na ZŠ Kostelní,“ říká vedoucí školského odboru Jolana Sejbalová.

V minulém roce přišlo k zápisu do moravskotřebovských základních škol sto třicet sedm dětí a zapsáno bylo sto šestnáct prvňáčků. Otevřeno bylo šest první tříd a jedna třída přípravná.

„Dosavadní pravidla pro zápis zůstávají v platnosti: zákonní zástupci nejsou při volbě školy, na níž bude jejich dítě plnit povinnou školní docházku, vázáni místem bydliště. Mohou si tedy vybrat kteroukoli základní školu. Z druhé strany, povinnost dítě přijmout má ovšem pouze tzv. spádová škola, která je určena podle místa trvalého pobytu dítěte obecně závaznou vyhláškou města Moravská Třebová,“ uvedla Sejbalová.

Nabídka škol v Moravské Třebové je značně pestrá a i jejich kapacita je dostatečná. Školy nabízí výuku cizích jazyků od prvních a druhých tříd, výuku pomocí interaktivních tabulí, zařazení dítěte na základě výsledků pohybových testů do třídy s vazbou na přípravky oddílů TJ Slovan Moravská Třebová nebo výuku v moderně vybavených počítačových pracovnách. Ti, kdo mají přístup k internetu, mohou získat užitečné informace o školách v Moravské Třebové na adrese http://www.mtrebova.cz (oblast Školy a školská zařízení), kde jsou také uvedeny jednotlivé internetové stránky.

Vytvořeno 24.2.2008 11:09:13 | přečteno 606x | ernest