R35 zůstává prioritou a bude realizována ve slíbených termínech

Před nedávnem se v médiích objevily informace, že slíbené zrychlení realizace úseku rychlostní komunikace R35 Opatovice – Mohelnice se odsouvá.

Na tomto základě vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek oslovil a jednal nejen s členy vlády za KDU-ČSL ale i s náměstkem ministra dopravy Jiřím Hodačem a reprezentanty Státního fondu dopravní infrastruktury.

Návrh rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury a aktualizace harmonogramu výstavby dopravní infrastruktury v letech 2008–2013, které dnes projednává a schvaluje vláda, by měly vzniklé pochybnosti týkající se zpoždění výstavby R35 rozptýlit.

„Materiál, který dnes vláda schvaluje, počítá s tím, že v příštím roce budou provedeny za přibližně 47 mil. Kč projektové a přípravné práce na rozhodujících úsecích mezi Opatovicemi až po hranice kraje u Moravské Třebové a v letech 2010–2015 budou postupně jednotlivé úseky zahájeny a rozestavěny. Potvrzují se tím nejen sliby, které mně a dalším členům krajské samosprávy byly premiérem a ministrem dopravy učiněny, ale také to, že je reálné v období 2016–2017 mít rozhodující část R35 v území našeho kraje zprovozněnou. Pochopitelně nás počínaje rokem 2010 čeká každoroční tvrdý boj o rozpočet, aby bylo zajištěno financování a potřebné miliardy pomohly ochránit naše města a vesnice a jejich obyvatele od silného nárůstu zejména kamionové dopravy,“ přiblížil dopady dnešního jednání vlády na realizaci R35 vicehejtman Roman Línek.

Ondřej Tušl tiskové oddělení Krajský úřad Pardubického kraje

Vytvořeno 10.9.2008 15:56:42 | přečteno 320x | ernest