Rekonstrukce bazénu ZŠ Palackého bude zahájena v létě

bazen2

Zastupitelstvo města na mimořádném jednání dne 19. února schválilo upravenou variantu rekonstrukce bazénu. Po zvážení všech návrhů nebude součástí projektu wellness, celkové náklady dosáhnou na 25,7 milionů Kč bez DPH. Zahájení prací je odhadováno na začátek školních prázdnin.

V současné době nelze zajistit bezpečný provoz bazénu, a to zejména kvůli nevyhovujícímu technickému stavu. U železobetonových stropů odpadává krytí výztuže a ve dvou případech došlo dokonce k prasknutí bazénového tělesa. Stav zázemí šaten a toalet rovněž nevyhovuje platným normám. Schválená varianta rekonstrukce počítá s kompletním vybouráním železobetonových stropů a stavbou nových. Dále dojde k výměně stávajícího tělesa bazénu za nerezovou vanu a k úpravě šaten (odstranění pletiva, rozdělení na pánskou a dámskou šatnu). Součástí projektu bude také rozšíření prostor pro toalety. Kapacitně je toto řešení dle sdělení projektanta v souladu s normami. Bude zachován stávající půdorys stavby, stejně jako vchod do objektu. „Vše směřujeme k tomu, aby byl bazén co nejdříve k dispozici pro výuku plavání na základních a mateřských školách. Provozní režim bude nastaven stejně jako doposud, organizovaná veřejnost bude moci bazén využívat mimo výuku a o víkendech. Projektant již nyní pracuje na úpravě položkového rozpočtu a dokumentaci pro provedení stavby,“ upřesnil starosta Miloš Izák.

Původní varianta počítala navíc s vybudováním wellness zóny, nového vstupu do budovy a prostoru pro neplavce. „Náklady tohoto řešení ve výši více než 37 milionů Kč bez DPH však byly pro rozpočet města příliš vysoké. Třetí variantou byl návrh opozičních zastupitelů, se kterým však přišli až v den mimořádného jednání zastupitelstva. Jejich provizorní řešení spočívalo v opravě bazénu za 17 milionů Kč s dobou udržitelnosti 5-10 let. Následně by došlo ke stavbě zcela nového bazénu. Tyto úvahy však byly shledány jako zcela nehospodárné,“ uzavřel starosta Miloš Izák.

Vytvořeno 20.2.2018 14:02:11 | přečteno 2170x | v.dokoupil