Rozhledna Pastýřka je opět otevřena

pastyrka

Dominanta nad městem s nádhernou vyhlídkou do okolní krajiny je opět přístupná pro veřejnost. Technicky náročná oprava poškozené části konstrukce proběhla úspěšně v časovém předstihu oproti plánovanému termínu.

"V návaznosti na letošní oslavy 10 let existence Pastýřky plánujeme v říjnu přímo na rozhledně doprovodný program, doplněný o charitativní akci. Podrobnosti zveřejníme s dostatečným předstihem. Zároveň byla na místo doplněna turistická mapa, kterou nám věnoval klub českých turistů, za což jim děkujeme,“ uvedla místostarostka Daniela Maixnerová.

Rozhledna Pastýřka byla v únoru dočasně uzavřena z důvodu zhoršeného stavu dřevěných konstrukcí, který byl zjištěn během pravidelné kontroly. „Jeden z nosných dřevěných sloupů byl v průběhu času napaden dřevokaznou houbou, která způsobila ztrátu požadované pevnosti materiálu. Poškozený dřevěný sloup jsme nahradili za ocelový takovým způsobem, abychom docílili požadované bezpečnosti a pokud možno i původního vzhledu rozhledny. Samotná montáž ocelového sloupu byla složitá, konstrukci bylo potřeba podpěrným systémem vynést tak, aby nedošlo při odstranění původního dřevěného prvku k deformacím konstrukce,“ vysvětluje jednatelka technických služeb Gabriela Horčíková.
Václav Dokoupil, mluvčí města
Vytvořeno 19.8.2019 15:23:52 | přečteno 1567x | v.dokoupil