Sbírka potravin vynesla v Moravské Třebové rekordních 1072 kg zboží pro potřebné

000272 05 005790

V podzimním kole celorepublikové Sbírky potravin se v sobotu 23. listopadu v moravskotřebovském Penny Marketu podařilo vybrat rekordních 1072 kg potravin. Místním koordinátorem sbírky je Charita Moravská Třebová a dobrovolníky jsou skauti a skautky z 38. oddílu skautů sv. Františka Moravská Třebová.

Cílem celonárodní charitativní akce Národní potravinové sbírky je dát lidem možnost projevit solidaritu s těmi, kterým na nákup těchto surovin nezbývá dost prostředků. Přestože podle Českého statistického úřadu patří Česká republika v Evropské unii ke státům s nejnižším podílem osob ohrožených chudobou nebo sociálním vyloučením, i tak se 1,5 milionu občanů nachází na nebo pod hranicí chudoby. Největší problémy mají převážně matky samoživitelky s dětmi a ženy starší 65 let.

A právě těm Sbírka potravin pomáhá. Trvanlivé potraviny a drogistické zboží, které do ní zákazníci věnují, pak poputuje například matkám samoživitelkám, seniorům, lidem v azylových domech a dalším potřebným. Darující veřejnost má prostřednictvím sbírky příležitost pomáhat přímo ve svém regionu, což je vždy ta nejlepší forma. Organizátorem celé akce je Byznys pro společnost.

V moravskotřebovském Penny Marketu se podařilo vybrat rekordních 986 kg potravin a 86 kg drogistického zboží. Navíc až do 3. prosince mohou lidé darovat potraviny a drogerii také prostřednictvím on-line nákupu. Rovněž je přislíbeno rekordní množství firemních a komunitních sbírek. Celkem Podzimní Sbírka potravin v obchodech vynesla rekordních 382 tun zboží pro potřebné.


Vytvořeno 27.11.2019 14:55:20 | přečteno 745x | v.dokoupil