Sirény uctily smutek v Brodu. Třebová hlásila chybu

svíce.jpg

Ve čtvrtek 5. 3. v poledne zněly v České republice signály piety jako připomínka největšího útoku jednotlivce proti skupině osob v mírových dějinách novodobé české společnosti. V našem městě bohužel mlčely koncové ampliony.

Při dnešní pietní akci nedošlo ke spuštění akustického varovného signálu prostřednictvím našeho zařízení VISO 2002 (Varovný informační systém obyvatelstva), který je zapojen do Jednotného systému varování a vyrozumění obyvatelstva v České republice. Akustický signál je spouštěn z úrovně celostátní a krajské bez vstupu koncových uživatelů. Při okamžitém zjišťování nastalé situace byla Městskému úřadu Moravská Třebová podána informace prostřednictvím Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje, že k prvotnímu podnětu z celostátní úrovně došlo, takže pravděpodobně jde o technickou závadu na straně přijímacího zařízení, které bude okamžitě prověřeno servisní organizací.

Vedení města vyjadřuje nad uvedenou skutečností upřímné politování.

Na základě návrhu ministra vnitra Milana Chovance rozhodlo generální ředitelství hasičského sboru o zrušení pravidelné středeční zkoušky sirén s tím, že sirény výjimečně zazní ve čtvrtek 5. března 2015 na uctění obětí tragické události v Uherském Brodu z 24. února t. r.

Vytvořeno 3.3.2015 13:48:17 | přečteno 421x | ernest