Školy pro město připravily akademii na náměstí. Nakonec je objaly

ŠkolypM2017

Pátého ročníku akce Školy pro město, konaného 23. 6., se opět zúčastnily všechny základní školy, mateřinky a také gymnázium a ISŠ Moravská Třebová. Součástí dopoledne bylo tradičně také obejmutí náměstí přítomnými dětmi i dospělými.

Akce Školy pro město vznikla v roce 2013 rozšířením projektu objímání města. To se poprvé uskutečnilo pod záštitou radnice v roce 2012 jako ztělesnění myšlenky paní Heleny Šenkýřové. O rok později bylo doplněno o aktivní účast škol, které před samotným obejmutím obstaraly program, v němž prezentovaly svoji činnost (ISŠ, VSŠ a VOŠ MO, gymnázium, v roce 2015 hostovala SZŠ Svitavy), popřípadě přichystaly pro svoje kamarády stanoviště s úkoly, hrami a soutěžemi. Letošní rok 2017 je rokem oslav Moravská Třebová 760, proto byl scénář Škol pro město pojat slavnostněji. Děti z třebovských mateřinek, základních škol, gymnázia a ZUŠ představily svoje dovednosti, talent a umění ve vystoupeních charakteru školní akademie. Nakonec se všichni zúčastnili obejmutí náměstí, to vše pod dohledem studentů ISŠ Moravská Třebová.

Vedení města počínaje letoškem poprvé svěřilo pořadatelství objímacího červnového školního dopoledne Domu dětí a mládeže, jenž se úkolu ve spolupráci se všemi zúčastněnými školskými subjekty a dalšími partnery zhostil na výbornou.

Akce Školy pro město je prvním podujetím, které už tradičně startuje letní programovou šňůru akcí v centru, prezentovanou pod souborným označením Otevřená náruč města. Dalšími z řady, už s prázdninovými termíny, jsou samostatná představení v rámci projektu Na dvorečku v městě. Podrobný program jednotlivých "dvorečků" najdete v červencovém zpravodaji. Těšíme se na vaši účast!!!!


Vytvořeno 23.6.2017 10:44:37 - aktualizováno 23.6.2017 12:11:37 | přečteno 392x | dagmar.zouharova