Slavnostní otevření kavárny na Knížecí louce

IMG 1725

Zástupci vedení města dnes v dopoledních hodinách slavnostně otevřeli kavárnu se zázemím na Knížecí louce. Událost si nenechali ujít ani zastupitelé města, projektant, zhotovitel stavby a městský architekt. Po přestřižení pásky následovala prohlídka interiéru a zázemí.

„Z architektonického hlediska byl kladen velký důraz na jednoduchost a funkčnost. Pozornost byla věnována také tomu, aby stavba v ploše nedominovala, ale naopak aby její subtilní projev organicky zapadal do panoramatu okolních památek, především barokního kostela Nanebevzetí Panny Marie, historické věže radnice a budovy základní školy,“ vysvětlil městský architekt Tomáš Slavík. "Jsme rádi, že se po dlouhé době příprav a samotné realizace podařilo celý projekt dotáhnout do zdárného konce. Pokud napadne sníh, budou v areálu k dispozici také stopy pro běžkaře," doplnil starosta Miloš Izák.

V zázemí jsou k dispozici toalety, které jsou určeny nejen návštěvníkům kavárny, ale také všem maminkám s dětmi, seniorům a sportovcům, kteří s oblibou využívají přilehlý areál k jízdě na kole a in-line bruslích. Pro děti je zde přichystáno dětské hřiště s herními prvky. V sortimentu kavárny bude široká nabídka kávy a zákusků, ale také pivo, cider, párek v rohlíku, hranolky a další pochutiny, které jistě ocení všechny věkové skupiny. Sportující veřejnost bude moci využít uzamykatelné skříňky na osobní věci, které budou pod zbudované přístřešky umístěny na začátku sezóny, a také nedaleké parkoviště. „Samotný objekt kavárny stál včetně základů a přípojek 4 mil. Kč, nezbytné přeložky plynu a kanalizace společně s terénními úpravami necelých 1,5 mil. Kč a dětské hřiště 272 tis. Kč. Zbylá část výdajů ve výši 800 tis. Kč zahrnuje venkovní přístřešky, vnitřní vybavení kavárny, elektroinstalaci, veřejné osvětlení a další. K dnešnímu dni dosahují celkové náklady částky 6,5 mil. Kč. Z toho 1,5 mil. Kč poskytl městu jako dotaci Pardubický kraj,“ uzavřel starosta.

Od dnešního dne bude kavárna otevřena každý den podle následujícího rozpisu:

prosinec – březen: 10:00 – 17:00

duben a listopad: 10:00 – 18:00

květen: 10:00 – 20:00

červen – září: 10:00 - 21:00

říjen: 10:00 – 19:00

Vytvořeno 9.2.2018 14:22:15 | přečteno 1174x | v.dokoupil