Slavnostní zahájení provozu nafukovací tenisové haly

Slavnostní přestřižení pásky a tenisová exhibice zahájila ve čtvrtek 17. prosince provoz nafukovací tenisové haly v Moravské Třebové. Ceremoniálu se zúčastnilo vedení města, zástupci dodavatelské firmy, členové tenisového oddílu a TJ Slovanu Moravská Třebová.

„Jsem rád, že se podařilo udělat další krok ke zlepšení sportovní vybavenosti města a vybudovat novou tenisovou halu. Tento plán jsme měli v koncepci jak tenisového klubu, TJ Slovanu, tak města. Je pravda, že jsme tento krok učinili trochu dříve než bylo plánováno. Důvody jsou ale jasné. První důvodem je, že se dostala do skluzu výstavba zimního stadionu, který měl být letos vlastně už hotový. Protáhlo se to z důvodu výběrového řízení. Slavnostní otevření plánujeme na říjen 2010. Za druhé jsme získali dotaci od poslance Petrušky, za což jménem města děkuji. A za třetí, letos slavíme třicet let od zahájení výstavby antukových kurtů. V dnešní době je standard mít ve městě o velikosti Moravské Třebové takovou to halu. Nemyslím si tedy, že by to byla zbytečná investice. Pro další rozvoj města je sportovní vybavenost velmi důležitá. Zvláště pokud chceme nalákat do města mladé lidi.,“ řekl místostarosta města Václav Mačát.

Podle slov místostarosty Mačáta se jedná o další krok postupného budování a rozšiřování našeho překrásného sportovního areálu. „Začátky tenisového klubu nebyly nejlehčí. Výstavba nafukovací haly je náš splněný sen. Na to jsme opravdu čekali léta letoucí a dočkali jsme se. Přeji všem hráčům, aby si užili radost ze hry,“ sdělil zakladatel tenisového klubu v Moravské Třebové Eduard Hlaváč.

Nafukovací hala bude vždy na zimní sezonu od listopadu do března postavena nad kurtem s novým umělým povrchem v areálu aquaparku. V letním období bude hala demontována a uskladněna. Kurt bude využíván pro tenis, nohejbal, případně volejbal.

Provoz haly bude ve všední dny od 13.00 do 20.00 hod, v sobotu a v neděli od 10.00 do 20.00 hod. Od května do září bude hala otevřena podle provozní doby Moravskotřebovského aquaparku. Hodinový pronájem haly bude stát 280 Kč/hod. Permanentka na deset hodin je za cenu 2.520 korun. Provozovatelem jsou Technické služby města. Tenisovou halu je možné si rezervovat na www.tsmt.cz. Nafukovací hala bude sloužit v zimním období zejména příznivcům tenisu, ale také nohejbalistům. Cena díla je 3,5 mil. korun. Z ministerstva financí město získalo dotaci půl miliónu korun.

Vytvořeno 17.12.2009 14:46:36 | přečteno 629x | ernest