Slib o nových dobách jízd autobusů na Mohelnici

bus   ICOM

Od příštího roku by mohlo dojít k úpravám jízdních řádů, které v minulých týdnech kritizovala naše veřejnost. Takový je výsledek jednání kraje s dopravci na Olomoucku.

O výsledku jednání Pardubického kraje ve věci požadovaného rozšíření autobusového spojení v relaci Moravská Třebová-Mohelnice s organizátorem dopravy v Olomouckém kraji společností KIDSOK informoval město zástupce oddělení silničního hospodářství a dopravní obslužnosti pardubického krajského úřadu Martin Prouza:
Stávající spoje 1 a 5 Mohelnice-Buková budou obousměrně prodlouženy do Moravské Třebové a časově upraveny s příjezdem v 5:42 hod. do Mohelnice na pracovní dobu zejména ve firmě SIEMENS od 6 hod. V čase 5:57 je možno pokračovat současným vlakem do Olomouce. Dále bude zaveden nový pár spojů v celém úseku Moravská Třebová-Mohelnice a zpět s příjezdem na mohelnické nádraží v 6:52 hod., zejména jako přípoj k vlaku do Olomouce se současným odjezdem v 7:01 hod.
Vzhledem k tomu, že se jedná o linku spravovanou Olomouckým krajem, nyní zajišťovanou společností ARRIVA MORAVA a.s., bude výše uvedenou změnu možno realizovat až po vysoutěžení celé oblasti Mohelnicka v rámci výběrového řízení na dopravce v Olomouckém kraji, to jest k 1. 1. 2018. Dřívější termín není bohužel ze strany Olomouckého kraje možný. Úhradu ztráty z provozu všech spojů na uvedené lince bude na svém území zajišťovat Pardubický kraj.Vytvořeno 7.4.2017 8:55:44 | přečteno 415x | dagmar.zouharova