Slovan je po nájezdech ve finále

Hokejisté Slovanu se dočkali. Vynikající výkony ve vyřazovací části je dovedly až do finálové série, ve které vyzvou suveréna soutěže ze Světlé. Než to mohli spolu se svými diváky oslavit, odehrálo se v semifinálové odvetě pětašedesát dramatických minut a navrch poté přišla nájezdová loterie.

Moravská Třebová – Chotěboř 6:5 SN V perfektní atmosféře zaplněného zimáku se od počátku hrálo v ostrém tempu a byli to domácí, kterým vyšel start. Ve 4. minutě se bekhendem prosadil Hlavsa, byť byl osekáván ze všech stran. Pokračující tlak Slovanu přerušila dvě oslabení, v tom druhém si však Trtíka doslova vychutnal Syrůček a bylo to o dva góly. Šest sekund chybělo, aby stav 2:0 platil po první třetině, to by ale nesměl Škaryd pohotově dorážet volný kotouč.

Druhé dějství začalo opatrněji, ale byl to jen klid před bouří. Trtík sice v chotěbořské svatyni dělal, co mohl, ale nestačil na Lakomého ránu a když pak s nabídnutou příležitostí nepohrdl při signalizované výhodě Syrůček, začali diváci oslavovat finále – 4:1.

Jenže přišlo polevení, čehož soupeř záhy využil zkušeným Pokorným. Ve 40. minutě další veterán Fink úspěšně zakončil svoje sólo, ale nebyl to poslední zásah druhé části. Po nezištné nahrávce Malého se v závaru před Trtíkem prosadil Kobza a v narvaném hledišti opět zavládl optimismus.

Jenomže ani stav 5:3 neměl dlouhého trvání. Ze třetí třetiny neutekla ani minuta a půl a Škarydův kontaktní gól znamenal, že nervové soustavy přítomných dostanou zabrat. Brankáři byli pod stálou sprškou střel, jenom milimetry scházely k pojistce třeba Husárkovi či Řehulkovi, neujal se nájezd dva na jednoho Koláček – Hlavsa. Udeřilo tak tam, kde si to publikum nepřálo – před Burešem. V 52. minutě ztečoval střelu Finka Ptáček a začínalo se znovu.

Po vyrovnání se oba týmy už soustředily spíše na obranu, bylo jasné, že teď rozhodne jediná chyba. Nikdo ji neudělal, a to ani v prodloužení, šancí v něm bylo poskrovnu a vše tedy záleželo na umění najíždějících střelců a brankářů.

Začali zkušení rutinéři: Pokorný propálil gólmana, Koláček zvládl blafák (1:1). Ve druhé sérii se předvedli gólmani: Bureš vychytal Tichého a Trtík nedovolil skórovat Syrůčkovi (1:1). Třetí dvojice se ukázala být klíčovou: Fink mířil do Burešovy vyrážečky, Lakomý vyzrál na Trtíka opět blafákem (2:1). Poté skončilo Škarydovo zakončení na Burešově betonu, Kobza už mohl rozhodnout, ale puk mu utekl. Poslední chotěbořskou naději měl na hokejce Hospodka, ale Bureš mu nedal šanci a třebovský stadion se otřásl v základech – Slovan je ve finále!

Dlouho po skončení zápasu zůstávala hlavní tribuna zaplněná nadšenými fanoušky.

Fakta – branky: 4. Hlavsa (Frömel), 12. Syrůček, 28. Lakomý (Řehulka), 29. Syrůček (Kobza), 40. Kobza (Malý, Syrůček), rozhodující nájezd Lakomý – 20. Škaryd (Blažek), 34. Pokorný (Fink), 40. Fink (Pokorný), 42. Škaryd (Tichý), 52. Ptáček (Fink, Hurda). Rozhodčí: Rulíček – Hájek, Budinský. Vyloučení: 5:7, navíc Čermák, Smejkal (CH) 10 minut OT. Využití: 1:0, v oslabení: 1:0. Diváci: 700. Třetiny: 2:1, 3:2, 0:2 – 0:0, 1:0. Konečný stav série: 2:0, postup: Slovan.

HC Slovan Mor. Třebová: Bureš – Havlík, Kutmon, Klíč, Drtil, Frömel – Syrůček, Kobza, Malý, R. Muselík, Husárek, Lakomý, Řehulka, Koláček, Hlavsa, D. Konopčík. HC Chotěboř: Trtík – Novák, Halamka, Smejkal, Hurda, Vomela – Pokorný, Fink, Ptáček, Slavík, Tichý, Šulc, Hospodka, Škaryd, Blažek.

Jan Klacl, trenér HC Slovan: Z utkání vyjmu jenom tři body. Obětavost hráčů, skvělý Bureš a ještě lepší fanoušci. To všechno nám zajistilo potup do finálové série.

Zdroj:Svitavský deník

Vytvořeno 24.2.2009 11:04:22 | přečteno 371x | ernest