Sportovec roku 2010 města Moravská Třebová

nabor_deti.jpg

Také letos mají fanoušci a široká veřejnost možnost rozhodnout o nejlepších sportovcích ve městě ve veřejné anketě. Anketní lístek je přiložen na samostatném listě MTZ, sběrné boxy, kam lze lístky vhodit, budou připraveny na obvyklých místech, tedy: v OIC, v Turistickém informačním centru a ve vestibulu radnice.

Hlasovat je možné i přes internet na webu města www.moravskatrebova.cz.

Hlasovat můžete do 25. února 2011. Slavnostní vyhlášení proběhne týž den od 15.00 v koncertním sále ZUŠ na zámku.

Vyplněné hlasovací lístky budou slosovány o ceny, jimž vévodí dva poukazy na nákup zboží vždy v hodnotě 1.000,– Kč v obchodech se sportovními potřebami BREDY SPORT a Ježek – Sport servis a permanentky na vstup do Moravskotřebovského aquaparku. Další ceny věnovali sponzoři akce OR-CZ s.r.o. a Květinové studio Věry Weinlichové.

Přehled nominací: Nejlepší sportovec – kategorie mládež
 1. Václav Mačát (1999) – lyžování

  Závodník TJ Slovan MT patří již třetí závodní sezónu na travních lyžích k nejlepším mladším žákům FIS. Úspěchy v r.2010: 2.místo v celkovém pořadí mezinárodních závodů žákovského poháru FIS 2010; vítěz finale světového žákovského poháru FIS – obří slalom; 3 × 2.místo na MČR

 2. František Přidal (1998) – střelba

  Člen střeleckého klubu mládeže sBTS při DDM a AVZO v Mor.Třebové. Úspěchy v r. 2010: 2.místo na MČR ve střelbě z laserových pušek 2010, kategorie A- družstva; 3.místo na MČR ve střeleckém víceboji ze vzduchových zbraní 2010, puška, kategorie B – družstva; 2.místo puška, kategorie A – jednotlivci; 2. místo na MČR branný víceboj 2010, kategorie A – družstva.

 3. Ondřej Slavíček (1997) – hokej

  Hokej hraje od svých pěti let, patří k nejlepším hráčům své kategorie. Svými výkony v utkání a přístupem k tréninku je vzorem pro ostatní hráče.

 4. Leonardo Tesolín (1995) – stolní tenis

  Odchovanec oddílu, všestranný sportovec, jeden z nejlepších hráčů loňské sezóny v krajské soutěži st. žáků, v letošní sezóně nastupuje v regionálním přeboru dospělých. I díky vzorné tréninkové přípravě je velkým příslibem do budoucna.

 5. Martin Zobač (1992) – fotbal

  Kapitán a největší opora dorosteneckého týmu SKP Slovan, současně již platný člen B mužstva mužů, které je lídrem okresního přeboru. Svým mladším spoluhráčům v dorostenecké kategorii jde příkladem a je pro ně velkým vzorem.

Nejlepší sportovec – kategorie dospělí
 1. Petr Havlík (1968) – kulturistika

  Úspěchy v r.2010: Mistr Moravy a Slezska v kategorii do 67,5 kg; 2.místo na MČR v kategorii do 67,5 kg; 6.místo na ME v klasické kulturistice do 170 cm

 2. Lukáš Kadlec (1990) – střelba

  Člen střeleckého klubu mládeže sBTS při DDM a AVZO v Mor.Třebové. Úspěchy v r. 2010: 3. místo na MČR ve střelbě z laserových pušek 2010, kategorie C – družstva; 1.místo puška, kategorie C – družstva,1.místo pistole, kategorie – C družstva a 1.místo pistole, kategorie C – jednotlivci na MČR ve střeleckém víceboji ze vzduchových zbraní 2010; za první místa získal tituly mistra republiky BTS ČR.

 3. Lukáš Kolouch (1991) – travní lyžování

  Závodník TJ Slovan Moravská Třebová patří již čtvrtou sezónu k absolutní juniorské světové špičce v lyžování na trávě. Úspěchy v r. 2010: 3.místo na jun.MS ve slalomu; 2.místo na jun.MS v obřím slalomu; 3.místo na jun.MS v superkombinaci; 12.místo v celkové klasifikaci Světového poháru mezi muži; 3× mistr ČR; vítěz Českého poháru juniorů

 4. Radek Křupka (1979) – tenis

  Dlouholetý hráč A-mužstva s výbornými výsledky, spolehlivý je jeho přístup a výkonnostní růst. Přispěl velkou měrou k zisku 3. místa družstva dospělých v Krajském přeboru Pardubického kraje.

 5. Roman Muselík (1978) – hokej

  Dlouhodobá opora útočných řad HC, který si plní především defenzivní úkoly, nutí svojí zarputilostí soupeře k chybám a je vzorem mladším hráčům týmu.

 6. Roman Šatník (1979) – fotbal

  Dlouholetý kapitán a opora A týmu dospělých, který je svými herními kvalitami, nasazením a urputností příkladem mladším spoluhráčům.

Nejlepší trenér, funkcionář:
 1. Jan Daul (1950) – tenis

  Dlouholetý funkcionář tenisového a hokejového klubu, který se angažuje v TJ Slovan již téměř 30 let, a to ve fotbale, tenise i hokeji jako aktivní hráč, trenér mládeže a vedoucí družstev. Od r.1993 doposud člen výboru TK jako pokladník.

 2. Jaroslav Faltus (1964) – hokej

  Dlouholetý trenér, který své zkušenosti z praxe podpořil úspěšným studiem trenérské B třídy, vede tréninky a utkání všech věkových kategorií, včetně letní přípravy. Velký kus práce odvádí také ve škole bruslení.

 3. Daniel Mačát (1970) – travní lyžování

  Trenér lyžařského oddílu TJ Slovan Moravská Třebová a šéftrenér reprezentace ČR, družstev juniorů, mužů i žen. V r.2010 získal Křišťálový globus za 1.místo v celkovém hodnocení Světového poháru národů společně s českou reprezentací, vyhrál Světový pohár družstev. Jeho svěřenci vybojovali čtyři medaile na juniorském mistrovství světa v Iránu: –1 zlatá, 1 stříbrná a 2 bronzové medaile

 4. Jaroslav Maděra (1960) – stolní tenis

  Jeden z nejúspěšnějších hráčů v historii oddílu, dlouholetý jednatel s velkými zásluhami o rozvoj mládežnického stolního tenisu, který je v posledních letech ve městě na vzestupu, popularizátor sportu ve městě.

 5. Václav Štrajt (1975) – fotbal

  V minulosti hráč TJ Slovan, již několik sezón trenér kategorie přípravek, v uplynulé sezóně 2009–2010 dovedl tým mladší přípravky až do krajského finále, kde jeho svěřenci obsadili 3. místo.

Vytvořeno 29.12.2010 16:36:36 | přečteno 703x | ernest