Starosta města blahopřál Romanu Kreuzigerovi

Rodák z Moravské Třebové Roman Kreuziger přivezl z letošního ročníku cyklistické Tour de France skvělé deváté místo. Stal se tak nejlepším Čechem v historii slavného závodu. Po návratu z Francie vyrazil do Španělska na těžký jednorázový závod San Sebastian Classic, kde obsadil výborné druhé místo.

Týden po Tour de France ukazuje, že byl dobře připraven. Teď českého jezdce čeká lehčí „závodní“ týden. Jede čtyři kritéria. V pondělí, úterý a ve středu ve Francii, v pátek v Rakousku. Pak má čtyři dny oddych, než začne přípravu na třítýdenní Vueltu, jež startuje 29. srpna časovkou v nizozemském Assenu. Kreuziger tam bude mít zřejmě za úkol pomoci týmovému kolegovi Bassovi k celkovému vítězství.

Roman Kreuziger se narodil 6. května 1986 v Moravské Třebové. Sportu se věnoval odmala. Zkoušel fotbal a hokej, ale když dostal k jedenáctým narozeninám silniční kolo, začala to u něj vyhrávat cyklistika. K jeho úspěchu mu blahopřál z jeho rodného města starosta Josef Ošťádal:

Vážený pane,

dovolte mi, abych Vám poblahopřál k Vašemu velkému sportovnímu úspěchu, kterého jste dosáhl na letošním ročníku slavného etapového cyklistického závodu Tour de France, kde jste se umístil jako první Čech v historii v první desítce celkového pořadí. Jako fanoušek sportu a tedy i cyklistiky dobře vím, jak velkého úspěchu jste dosáhl. Dobře si pamatuji léta, kdy velkým úspěchem naší cyklistiky bylo, když se na tomto nejslavnějším, ale také nejtěžším etapovém závodě, podařilo někomu z našich cyklistů dojet až do Paříže.

Současně s mou gratulací k Vašemu vynikajícímu výsledku nejen na Tour, ale i v jiných závodech, je spojeno mé velké poděkování.

Ve své osobní prezentaci, kterou často při komentování Vašich výsledků užívají všechna média, uvádíte město svého rodiště – Moravskou Třebovou. Pro naše město to byla velice šťastná náhoda, že jste se narodil právě zde.

Spojení Vaší osobnosti s naším městem si vážím. Je velmi důležité, když se o našem městě mluví. Pomáhá to jeho propagaci, zejména tehdy, je-li spojena s úspěchy našich občanů nebo rodáků a tedy i Vás.

Možná víte, že Moravská Třebová je městem sportu a tedy i cyklistiky. V minulých letech se v zde konaly cyklistické závody horských kol seriálu Rubena Tours. Nyní jsme známí místním seriálem závodů Cykloman, který před léty založila skupina nadšenců, a který se po létech stal významnou akcí cyklistických amatérů nejen z blízkého okolí. Pokud byste si po ukončení sezóny našel chvíli čas a přijel se podívat k nám do města, kde jste se narodil, byla by to pro nás velká čest. Besedy s Vámi, která může být důvodem Vaší návštěvy, by se jistě zúčastnilo mnoho cyklistických příznivců. Vaše sportovní kariéra je pouze na začátku. Přeji Vám, aby pokračovala tak úspěšně jako doposud.

Josef Ošťádal, starosta města Moravská Třebová

Vytvořeno 3.8.2009 9:27:54 | přečteno 421x | ernest