Starosta přivítal autora výstavy "Zvířata na frontě"

Italský historik Eugenio Bucciol, autor výstavy „Zvířata na frontě“, přijel do Moravské Třebové. Na radnici ho dnes 18. září 2008 přivítal starosta města Josef Ošťádal společně s místostarostou Milošem Izákem.

Eugenio Bucciol se svým bratrem Giobatta Bucciol a kolegy Guido Rossin a Marií Jirsovou navštívili Moravskou Třebovou již po druhé. V loňském roce se ve výstavních sálech na zámku konala jeho první vernisáž fotografií „Od Vltavy k Piavě“. V letošním roce připravil pro návštěvníky města a okolí neméně zajímavou výstavu. Na souboru fotografií zdokumentoval úlohu zvířecích pomocníků na významných bojištích.

Historik se svými přáteli úzce spolupracuje se Střední vojenskou školou a Vyšší vojenskou školou MO Moravská Třebová na různých projektech. Patří mezi ně například už zmiňované výstavy z vojenského prostředí.

Slavnostního přijetí na radnici se také zúčastnili představitelé SVŠ a VOŠ MO Moravská Třebové – velitel školy plk. Jiří Kopečný, náčelník štábu pplk. Zdeněk Macháček, náčelník oddělení sociální prevence major Karel Kyselka a mluvčí školy paní Řeháková.

Výstava „ Zvířata na frontě“ bude slavnostně zahájena vernisáží 18. 9. 2008 v 16.00 hodin na zámku. Potrvá do 11. listopadu 2008.

Vytvořeno 18.9.2008 10:58:08 | přečteno 361x | ernest