Starostou města byl znovu zvolen Miloš Izák

Miloš Izák JUDr.jpg

Ustavující zasedání zastupitelstva města Moravská Třebová konané v pondělí 3. listopadu 2014 schválilo radu města Moravská Třebová ve složení: starosta města JUDr. Miloš Izák (ČSSD), uvolněný místostarosta Ing. Pavel Brettschneider (SNK Moravská Třebová), neuvolněný místostarosta Ing. Václav Mačát (ČSSD), radní Mgr. Radko Martínek, MUDr. Petr Kelča, Mgr. Miroslav Muselík, PaedDr. Hana Horská.

Zasedání bylo přítomno na devět desítek obyvatel města.

Dvě vítězné strany se svým partnerem z minulých let podepsaly koncem října koaliční dohodu pro volební období 2014–2018. ČSSD, která si z voleb do nového městského zastupitelstva přinesla sedm mandátů, a KSČM (3 mandáty) se znovu spojily se SNK Moravská Třebová (1 mandát). Právě díky své dosavadní osvědčené a fungující spolupráci zakotvily strany do preambule dohody následující: Jsme připraveni navázat na vše dobré, co bylo v uplynulém volebním období vykonáno. Naším cílem je dokončit rozpracované projekty, připravit a zahájit projekty nové. Mezi hlavními cíli se vyskytuje záměr vybudování nových průmyslových zón a spolupráce se státem při budování nezbytné dopravní infrastruktury v regionu (R35, R43), pokračování v realizaci infrastruktury pro rodinné bydlení, rekreaci a volnočasové aktivity obyvatel, podpora podnikání v oblasti cestovního ruchu, či sociální programy. Nechybí ani deklarovaná snaha vyřešit dlouhodobě neuspokojivý stav v oblasti nakládání s opuštěnými nemovitostmi jak v majetku města (bývalé dětské oddělení nemocnice), tak řešení využití soukromých ploch (brownfields v lokalitách, kde byla ukončena zejména průmyslová výroba). Stranou zájmu nezůstane otázka bezpečnosti a veřejného pořádku.

Už v polovině listopadu (18. 11. 2014) se vedení města sejde s občany na jedné z tradičních besed na předem daná témata, z nichž jedním bude Programové prohlášení rady města Moravská Třebová pro léta 2014–2018.

Zastupitelstvo města pro období 2014–2018 viz www.moravskatrebova.cz/…elstvo-mesta

Vytvořeno 3.11.2014 17:30:24 | přečteno 1512x | ernest