Střevotour občanům přiblíží onkologickou prevenci

Střevotour

Ve středu 16. května bude v době od 10:00 do 16:00 hodin na náměstí T. G. Masaryka postavena maketa tlustého střeva, která má rozměry 9 x 4 m a lze jí procházet jako tunelem. Návštěvníci si tak mohou prohlédnout tlusté střevo zevnitř a zjistit, co se zdravou tkání mohou udělat nemoci.

Maketou budou provádět zkušení průvodci – lékaři, zdravotní sestry nebo studenti vyššího ročníku medicíny, kteří budou zájemcům vysvětlovat, co vidí, jak to funguje, a jak předcházet karcinomu tlustého střeva, případně odpovídat na dotazy.

Akce se koná symbolicky v rámci Českého dne proti rakovině, tzv. květinového dne. Letos se koná již 22. ročník veřejné sbírky, která je tentokrát zaměřená na prevenci nádoru tlustého střeva. Během dopoledne si můžete zakoupit od studentů symbolickou květinu měsíčku lékařského a podpořit tak onkologická centra v republice. Prodej v Moravské Třebové organizuje tradičně DDM ve spolupráci s ISŠ. Ročně onemocní rakovinou tlustého střeva 8200 lidí, 43 % z nich se nachází v pokročilém stadiu. Díky osvětě může veřejnost pochopit podstatu onemocnění a přispět tak ke snížení počtu pacientů. Na realizaci Střevotouru se podílí Zdravé město Moravská Třebová ve spolupráci se společností ONKOMAJÁK, z.s.

Vytvořeno 12.5.2018 | přečteno 1182x | v.dokoupil