Studuj, co tě bude dobře živit

plastic-bottle-greenhouse_1_j43vd_69.jpg

Žáci devátých tříd se mohou do 15. března hlásit do nového oboru mechanik plastikářských strojů na SOU Svitavy. Absolventi tohoto oboru se nemusí bát, že po skončení školy nenajdou práci.

Iniciátorem zavedení nového oboru mechanik plastikářských strojů byla výrobní společnost Rehau, která vyrábí plastové komponenty pro mezinárodní výrobce automobilů. Rehau je největším zaměstnavatelem v Moravské Třebové s 625 zaměstnanci a plánuje další rozšíření výroby. „V současné době velmi obtížně hledáme nové zaměstnance, ve spolupráci se zástupci školy jsme se domluvili na potřebných technických schopnostech a znalostech absolventů nového oboru, včetně jazykových dovedností,“ uvedl do situace personalista společnosti Tomáš Kroulík. Radní Pardubického kraje zodpovědná za školství Jana Pernicová se shodla s ředitelem Rehau Peterem Tremmelem na tom, že studium tohoto oboru nabízí žákům velmi dobrou perspektivu do života.

Mezi zástupci jednotlivých subjektů panuje shoda na tom, že na středních školách musí být rozvíjeny obory, po kterých je poptávka na pracovním trhu. „Pro naplnění tohoto cíle je nejdůležitější spolupráce úřadu práce, Pardubického kraje, škol a zaměstnavatelů. Musíme vzdělávat odborníky,“ uzavřela radní Jana Pernicová.

Mechanik plastikářských strojů

Střední odborné učiliště Svitavy

Nádražní 1083

568 02 Svitavy

Tel.: 461 534 927, 461 533 689

Internet: www.sou.svitavy.cz

Vytvořeno 2.3.2011 10:34:58 | přečteno 437x | ernest