Svitavská nemocnice zavádí od března LSPP pro děti

Ve Svitavské nemocnici, a. s. začne od března 2010 nově fungovat Lékařská služba první pomoci pro děti a dorost. V provozu bude o sobotách, nedělích a ve svátcích od 8:00 hodin do 18:00 hodin v prostorách dětské odborné ambulance v 1. patře polikliniky.

„V tuto dobu je lékař na dětském oddělení nemocnice, kam rodiče s náhlými případy i o víkendech dosud přicházeli, sám, a často býval také například u porodu. Službou první pomoci pro děti tak zvyšujeme komfort pro obě strany. Rodiče a děti nebudou muset na ošetření o víkendech čekat a lékaři nebudou ve stresu,“ vysvětluje primář dětského oddělení MUDr. Jan Malý.

„Dochází tak k historickému okamžiku, protože nevýjezdní dětská LSPP tu dosud nebyla,“ uvedl Jan Malý. „Můžeme ji zavést díky našemu mnohaletému úsilí a také díky pochopení Pardubického kraje, který službu bude doplácet,“ dodává primář.

Sloužit budou dětští lékaři ze Svitavska, Poličska i Moravskotře­bovska. Někteří budou spolupracovat se sestrami ze svých obvodů, u dalších budou sloužit sestry z dětského oddělení nemocnice.

Ve všedních dnech době 18:00 do 8:00 hodin, tedy mimo službu LSPP, budou akutní případy i nadále ošetřeny lékařskou pohotovostní službou na dětském oddělení v nemocnici. „V této době prosíme rodiče o trpělivost, pokud bude lékař zrovna u jiného případu, kterému bude muset z hlediska závažnosti dát přednost,“ říká MUDr. Jan Malý.

Vytvořeno 1.3.2010 10:12:45 | přečteno 444x | ernest