Tajemný alchymista s katem Mydlářem zahájí turistickou sezónu

V těchto dnech vrcholí přípravy na nejvýznamnější veletrh cestovního ruchu v České republice, kterým je pražský Holiday World. Koná se od 14. do 17. února 2008 na pražském Výstavišti v Holešovicích.

Zástupci města, informačního centra a zámku Moravská Třebová budou prezentovat nejen krásy Moravskotřebovska a Jevíčska, ale i nově připravovanou expozici na zámku, alchymistickou dílnu Mistra Bonaciny. „Chceme upozornit návštěvníky veletrhu i odbornou veřejnost na alchymistickou dílnu, která v těchto dnech vzniká ve věži moravskotřebovského zámku. Návštěvníci nahlédnout do nejpěknějšího období života na zámku do magického světa renesanční alchymie. Ve věži zámku bude obnovena alchymistická laboratoř s tavící pecí, zašifrovanými recepty, tajemnými destilačními nádobami, figurínou alchymisty a jinými předměty. Expozice bude mít i svou interaktivní část. Slavnostní otevření s bohatým kulturním programem plánujeme na sobotu 5. dubna 2008,“ říká vedoucí zámku Irena Lišková.

Návštěvníky budou do alchymistické dílny lákat kostýmovaní herci – tajemný alchymista s elixírem mládí a kouřící křivulí a kat s mečem. Ti jim rovněž rozdají samostatný propagační materiál, který k této příležitosti vznikl. Stánek Moravské Třebové naleznete ve společné expozici Sdružení Východní Čechy v levém křídle sjezdového paláce, č. stánku LK 355 nebo ve společné expozici Českomoravské pomezí. Po Regiontouru v Brně a veletrhu v Olomouci je to třetí významný veletrh středoevropského cestovního ruchu, kde se město Moravská Třebová bude prezentovat.

Vytvořeno 24.2.2008 11:13:38 | přečteno 377x | ernest