Třebovanům začaly zatápět nové kotelny

Kotelny2017

Symbolického otevření zmodernizovaných kotelen přestřihnutím pásky provozu ve Šternberku se spolu s dalšími zástupci měst zúčastnil starosta Miloš Izák.

Tisková zpráva 26. 6. 2017

Města Moravská Třebová, Uničov a Šternberk slavnostně zahájila provoz zmodernizovaných tepelných hospodářství. Obyvatelé se mohou těšit na spolehlivé dodávky tepla i ekologičtější provoz kotelen.

Společnost AHP 3T, s. r. o, která patří do skupiny Active Development Investments a.s. (ADI), úspěšně dokončila rozsáhlou modernizaci městských tepelných hospodářství ve výše uvedených městech a dne 21. 6. 2017 uspořádala slavnostní otevření celé modernizace.
Starostové měst Uničova a Moravské Třebové i první a třetí náměstek hejtmana Olomouckého kraje symbolicky zahájili provoz modernizovaných kotelen přestřižením pásky. Ve všech třech městech byly instalovány efektivní kombinované zdroje na výrobu elektřiny i tepla, tzv. kogenerační jednotky renomovaného amerického výrobce Caterpillar, kterého exkluzivně zastupuje pro Českou republiku firma Zeppelin CZ, s. r. o. Díky modernizaci našich kotelen zajistíme našim zákazníkům na nadcházející topnou sezónu bezpečné a spolehlivé dodávky tepla a zároveň docílíme šetrnější výroby,“ vypočítává výhody pro odběratele Miroslav Glacner, výkonný ředitel společnosti AHP 3T s. r. o. Kogenerační jednotky při výrobě elektřiny a tepla využívají pouze zemní plyn a oproti oddělené výrobě v teplárnách a elektrárnách, které spalují ve velké míře uhlí, jsou efektivnější, protože spotřebují menší množství paliva a vyrobí více energie. Zároveň jsou šetrnější vůči životnímu prostředí.

Společnost AHP 3T, s. r. o., navázala na tradici a zkušenosti firmy Martech Holding, a. s., která v regionu působí od roku 1992 a do roku 2015 zajišťovala správu a provoz tepelných hospodářství. Obě společnosti však spolu nadále úzce spolupracují, protože obě firmy patří do skupiny ADI.  Jiří Baloun


Vytvořeno 26.6.2017 14:17:08 | přečteno 746x | dagmar.zouharova